TBL ekiplerinden Banvit, yeni bir salonu için çalışmalara başladılar.

Bandırma’da inşa edilecek salonun 5 bin kişilik kapasiteye sahip olması planlanıyor. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik,Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy,Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy ve Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç bir göürşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrasında Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç şu açıklamaları yaptı;

‘Daha önce Bandırma Belediyesi tarafından yeni spor salonu için yer tahsisi yapılmıştı. Ancak bir takım teknik sıkıntılar ortaya çıktı. Bu sıkıntıların giderilmesinde devreye Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Cemal Öztaylan girdi. Kendisinin sıkıntının çözümünde öncülüğü alarak başlattığı girişimler neticesinde olumlu sonuçlar aldık. Sayın Öztaylan’ın konuya gösterdiği yaklaşım ve ilgisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca yine Sayın Öztaylan’ın devreye girmesiyle konuyu Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a da ilk ağızdan dile getirme fırsatını bulduk. Sayın Bakanımız bizi makamında kabul ederek yeni spor salonuyla ilgili düşüncelerimizi dinledi. Akabinde Bandırma için büyük önem taşıyan yeni spor salonunun startını verdi. Sayın Bakanımız’a bize gösterdiği sıcak ilgi ve konuya olan hassasiyetleri nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde Bakanlık’tan bir heyet Bandırma’ya gelerek ilgili kurumlarla birlikte yer tespiti konusunda gerekli çalışmalara başlayacaklar.’

Kaynak: tbf.org.tr

Tags: ,

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir