Türk takımlarının #BasketballCL Final Four performansları | GALERİ

2016-17 sezonundan bu yana düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde şu ana kadar iki Türk takımı Final Four yapmayı başardı. Peki temsilcilerimiz F4 sahnesinde nasıl performanslar sergiledi?

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final Four heyecanının başlamasına artık sayılı günler kaldı. İspanya’nın Bilbao kentinde 6 – 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyonda Hapoel Holon, Lenovo Tenerife, BAXI Manresa ve MHP Riesen Ludwigsburg kupanın sahibi olmak için kıyasıya rekabet edecekler. Bilbao’da noktalanacak 2021-22 sezonunun ardından BCL’de altıncı kupa sahibini bulmuş olacak.

Avrupa’nın birçok ülkesinin takımlarına bünyesinde yer veren BCL’nin Final Four aşaması bu sezon da çeşitlilik anlamında bazı ilklere imza atacak. Hapoel Holon ve BAXI Manresa turnuvanın son dört yarışında yer almayı başaran 14. ve 15. takım olacaklar. Öte yandan İsrail ise Holon ile birlikte ilk kez BCL F4’ünde ülke olarak temsil edilme şansına sahip olacak.

Geçmişi çok eskilere dayanmasa dahi şu ana kadar yedi farklı ülkeden 15 farklı takıma Final Four aşamasında konukluk eden organizasyonda, iki Türk takımı da bu zaman içinde adını son dört takım arasına yazdırma payesine erişmeyi başardı. Türkiye’nin bayrağını 2016-17 sezonunda Banvit, 2020-21 sezonunda ise Pınar Karşıyaka BCL Final Four’unda dalgalandırdı.

Biz de Final Four ateşi yanmadan önce size temsilcilerimizin bu maceralarını anımsatmak istedik. Keyifli gezintiler.

Geri1 of 3

Türk takımlarının Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki Final Four performansları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler