Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç: ”Şampiyonluk sadece iki galibiyet uzakta!”

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, kulüp tesislerinde bir grup gazeteciye FIBA Şampiyonlar Ligi Final Four oynama hakkı kazanmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

”FIBA Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’nde Almanya’nın MHP Riesen Ludwigsburg takımına Bandırma’da beklemediğimiz şekilde beş sayı farkla kaybettikten sonra deplasmanda oynadığımız karşılaşmayı altı sayı farkla kazandık ve Final Four’a adımızı yazdırdık. Almanya’ da oynadığımız bu maçta gösterdikleri direnç, kararlılık ve performanstan ötürü tüm teknik heyetimize ve sporcularımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Türkiye Lig’ inde normal sezon maçlarında elde ettikleri başarıları ile daha bir ay önce aldıkları Türkiye Kupası’nı, bu Final Four’la taçlandırdılar. Onlarla ne kadar gurur duysam azdır. Ayrıca bugüne kadar olan süreçte bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımız da alkışların en büyüğünü hak ediyor. Onlara da bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum. 

Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle Final Four’a ev sahipliği yapacak takım ve şehir belirlendi. Final Four organizasyonu, 28 – 30 Nisan tarihleri arasında İspanya’nın Tenerife şehrinde düzenlenecek ve biz de Bandırma’mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve kupayı müzemize getirmek için tüm enerjimizi ortaya koyacağız. 

Yaşadığımız bu büyük gurur, kulübümüz ve Banvit A.Ş. ile birlikte Bandırma şehrine ve halkına aittir. Dolayısıyla İspanya’ya gelerek Final Four’da takımımızı desteklemek isteyen taraftarlarımız için seyahat organizasyonu yapmak niyetindeyiz. Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili olarak gerekli açıklamayı yapacağız.

Burada önemle belirtmek isterim ki, Avrupa’nın en üst düzey spor organizasyonunun gerçeklerinden biri de artık Bandırma’mızdır, dolayısıyla ülkemizdir. Hani derler ya bu mesele artık şehrin meselesidir, memleket meselesidir. Bandırma’mızın da sınırlarını aşmış, milli bir meseledir. Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olmak ve bu kupayı Bandırma gibi mütevazi bir şehre ve ülkemize getirmek sadece ve sadece iki galibiyet uzaklıktadır. 

Bu Kulübü 1994 yılından bugüne kadar tek başına yaptığı destekle, Banvit A.Ş. yaşatmıştır ve yaşatmaktadır. Ancak gelinen Final Four öncesinde, bu kulübün çok daha fazla maddi ve manevi desteğe ihtiyacı bulunmaktadır. Bu andan itibaren ilimizin ve ilçemizin tüm milletvekillerinin, Valimizin, Kaymakamımızın, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızın, tüm kamu ve özel kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerimizin, tüm ileri gelenlerimiz ve bizleri sevenlerin kulübümüze verecek oldukları destek, bizler için çok önemlidir. Bu vesile ile herkesi, Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olma yolunda şansı bulunan bir şehrin yaşayacağı gurura ve onura ortak olmaya davet ediyoruz. Çünkü sadece 27 gün sonra Bandırma’mız belki de Avrupa Şampiyonluğu apoletini takmış olacak. Bunu başarabilmek ve her zaman gelmeyecek bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilmek için bu mücadelemizde herkesi tüm imkanlarıyla yanımızda görmek istiyor, desteklerini bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler