Michael Malone: “Birlikte kalmalıyız, olumsuz anlarda parçalanamayız” #NBA

NBA Batı Konferansı playoff serilerinde Denver Nuggets, Golden State Warriors karşısında ikinci maçı da kaybetti. Nuggets koçu Michael Malone maç sonunda takımı ve Nikola Jokic hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets, NBA Batı Konferansı playoff ilk tur serisinde Golden State Warriors’a üst üste iki maç kaybederken bu maçlarda takım içindeki dağılmalar Nuggets tarafında dikkat çeken unsurlardan biri oldu. Maç sonrası koç Michael Malone amaçlarının Denver’a dönerken takımının dağılmamasını sağlamak olduğunu söyledi.

Denver Nuggets başantrenörü Malone, takımdaki oyuncuların kenarda tartışırken ve son çeyrekte ligin MVP’si ihraç edilirken Nuggets’ın sezonun eşiğinde bulunduklarını hatırlamaları ve sallandıkları bu dönemde bozulmadan kalmaları gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Birlikte kalmalıyız, olumsuz zamanlarda parçalanamayız. Eve gitmek için bu uçağa bindiğimizde, birkaç gün içinde evimizde ilk galibiyetimizi alma şansımız olduğunu bilerek o uçağa bindiğimizden emin olmak istiyorum. Tüm odak noktamız bu.”

İkinci çeyreğini 43-31 önde götürürken 41-14 Warriors serisine engel olamayan Denver Nuggets tarafında bu durum bir hayal kırıklığı olarak görüldü. Jokic’in zor anlarda liderliği ele alması gerektiği hakkında koç Malone şunları belirterek yorumda bulundu:

“Bu takımın lideri olarak, işler yolunda gitmediği zamanlarda oyunculara yol göstermeli, bununla savaşmanın bir yolunu bulmalı ve zihinsel olarak güçlü olmalı. Bu onun ilerlemesi için bir meydan okuma olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler