Ayşe Cora: ”Çok koşan, fazlasıyla mücadele eden ve baskı yapan bir takımız”

EuroBasket Women 2017’ye sayılı günler kala A Milli Kadın Takım oyuncularından Ayşe Cora, Cansu Köksal ve Pelin Bilgiç’ten önemli açıklamalar geldi.

Ayşe Cora:

”Yüksek tempolu antrenmanlar yapıyoruz çünkü çok az vaktimiz var. Avrupa Şampiyonasına hazırlık için elimizdeki kısıtlı süreyi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Genç bir ekibiz. Enerjimizi kullanarak Ekrem abinin bizden istediklerini daha çabuk öğrenmeye çalışıyoruz. Kısa sürede iyi işler başaracağımıza inanıyorum. Çok koşan, fazlasıyla mücadele eden ve baskı yapan bir takımız. Enerjimiz ve isteğimiz çok yoğun. Bu yüzden de sahaya aktardığımız süreler boyunca ortaya güzel görüntüler çıkıyor. 

Altyapılar seviyesinde iki kere almıştık ama benim A Milli Takım ile beraber hiç madalyam yok. Bu yaz Avrupa Şampiyonası’nda bir madalya sahibi olmak istiyoruz. Bir sonraki sene de Dünya Şampiyonası’na katılmayı garantilemek istiyoruz.”

Cansu Köksal:

”Lig sezonunun yoğunluğundan dolayı Milli Takım ile çalışmak için kısıtlı bir zamanımız vardı. Bu zamanı da çok iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. Antrenmanlarımızı en verimli biçimde yaptık. Avrupa Şampiyonası’nda hedefimiz ilk beş içinde olmak. 2018’de Dünya Şampiyonası’na gitmek istiyoruz. Madalya da almak istiyoruz tabii ama ilk hedefimiz sıralamada ilk beş içinde bulunmak.

Takımımızın çok enerjik olduğunu söyleyebilirim. Tecrübeli oyuncular ve gençlerin birlikteliği ile ben bu sene çok daha farklı, daha güzel bir yaz dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. Burada beraber olduğumuz çoğu deneyimli isim ile kulüp takımlarında da beraber oynadık. Üç dört senedir de A Milli Takımda beraberiz. Onlar da bize karşı her konuda oldukça anlayışlılar, çok güzel bir iletişimimiz var.”

Pelin Bilgiç:

”Kamp çok yoğun devam ediyor, enerjisi yüksek bir kamp oluyor. Takımda gençlerin çoğunlukta olması dinamizmi de artırıyor. Her idman hepimiz sahaya daha çok enerji koymaya çalışıyoruz çünkü rakiplerimize karşı kullanacağımız en önemli silahlardan biri de bu. Zaman zaman gençliğin tecrübesizliğinin verdiği hatalara da düşüyoruz tabii. Yine de idmanlarımız sert ve yüksek tempoda geçiyor. Verimli bir kamp dönemi geçirdiğimize inanıyorum. 

Kendi adıma bu sene daha özgüvenli bir yapıda olduğumu söyleyebilirim. Takıma potansiyelimi yansıtabilmek için daha çok fırsatım olduğunu düşünüyorum. 
Avrupa Şampiyonası’nda hedefimiz madalya. İlk beşin içinde bitirmek istiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Rakiplerimiz bizi, biz de rakiplerimizi takip ediyoruz. Onlarda da kabuk değiştiren takımlar var, bir gençleşme söz konusu. Birbirine denk takımların mücadelesinin yaşanma olasılığı yüksek. Herkes herkesi yenebilir.”


  • Kaynak: TBF

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler