Ceyhun Yıldızoğlu: “İlk maçtan daha farklı bir maç bizi bekliyor” #EuroBasketWomen

Yarın akşam EuroBasket Women 2021 elemeleri kapsamında Sırbistan ile karşılaşacak olan Potanın Perileri’nde Koç Ceyhun Yıldızoğlu maç öncesinde konuştu.

Karşılaşma öncesindeki eksikliklerini hatırlatan Ceyhun Yıldızoğlu, bu maçın ilk maçtan daha farklı olacağının altını çizdi ve şunları söyledi:

“Elemelere olumlu bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Sırbistan ile ilk maçımızı o günün şartlarını düşündüğümüzde kazanmamız gerekiyordu. Ancak maç sonunda çok kritik hatalar yaptık. Evimizdeki Litvanya maçını ise muhteşem bir seyirci önünde iyi oynayarak kazandık. Sırbistan ilk maçtaki eksiklerini ve yeni devşirmesini bu maçta oynatabilecek. Biz bir jenerasyon değişiminden geçmekteyiz ve bu mücadelede Covid-19 nedeniyle üç oyuncumuzu da kullanamayacağız. Dolayısıyla ilk maçtan daha farklı bir mücadele bizleri bekliyor. Hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Maç günü tüm eforumuzu ortaya koyarak ilk maça nazaran daha iyi oynayacağımızı tahmin ediyorum. Gruptaki şansımızı devam ettirmemiz için mutlaka kazanmamız gerekiyor. Gönül isterdi ki yine seyircimiz önünde, Litvanya maçındaki atmosfere benzer bir ortamda oynayabilelim. Ancak pandemi şartları maalesef buna izin vermiyor. Yine de İstanbul’da olmak bize iyi gelecektir.”

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın Kaptanı Işıl Alben ise maç öncesinde görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Bütün dünya zorlu bir süreçten geçiyor. Bizleri her zaman destekleyen seyircilerimizden yoksun olarak Sırbistan maçına çıkacağız. Rakibimiz, ekol olmuş ve çok güçlü bir takım. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Takım olarak bir avantaj yakalamak istiyoruz. Sırbistan müsabakasına mutlaka kazanmak için çıkacağız.”

Millilerin deneyimli ismi Cansu Köksal, ev sahibi avantajına değindi ve şu şekilde konuştu:

“İlk maçı üç sayıyla kaybettiğimiz Sırbistan ile karşılaşacağız. Elemelerde bizim için en kritik maçların başında geliyor. Her ne kadar malum şartlar dolayısıyla seyircimizden yoksun olacak olsak da evimizde olacağız ve bu da bizim için bir avantaj. Çok sıkı çalıştık ve bunun karşılığını alarak Sırbistan’ı mağlup etmek istiyoruz.”

Tilbe Şenyürek ise rakibin kalitesine dikkat çekerken bu maça geliş hikayesini özetledi ve şöyle konuştu:

“Geride bıraktığımız iki eleme maçında da sahada çok iyi mücadele sergilemiştik. Sırbistan maçını deplasmanda çok az bir farkla kaybedip, ev sahipliği yaptığımız Litvanya maçını ise Mersin’deki taraftarımızın da desteğiyle farklı kazanarak avantaj elde ettik. Kalan maçlarımızda da takım olarak aynı mücadele ile gruptan mutlaka çıkacağımıza inanıyorum. Şu an içinde bulunduğumuz fanus düzeninde hijyen kuralları maksimum seviyede. Türkiye olarak şartları en iyi şekilde sağlayabildiğimizi düşünüyorum. Tüm alanlar sosyal mesafe kurallarına göre ayarlanmış ve sürekli dezenfekte edilmekte. Tabii ki ev sahibi olmamıza rağmen seyircisiz oynayacağımız için çok üzgünüz. Ancak sağlığımızın çok daha önemli olduğu bu dönemde fanus şeklinde oynadığımız için de çok daha güvendeyiz. Sırbistan basketbolda ekol haline gelmiş bir takım. Karşımızda çok zorlu bir rakibin olacağının farkındayız. Bu doğrultuda hazırlanıyoruz. Daha önce de çok defa karşı karşıya geldiğimiz ve tanıdığımız bir ekiple oynayacağız. Tüm enerjimizi ve hırsımızı sahada yansıtıp galibiyetle ayrılan taraf biz olmak istiyoruz.”


Kaynak: tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler