Allen Iverson sonunda evinin yolunu buldu! – Horns seti – Iverson dalışı… | ÇEVİRİ

Yazı: Lee Jenkins, Sports Illustrated

Çeviri: Ahmet Turhal, TrendBasket


Allen Iverson’ın yedi yıl sonra ilk defa parkelere döndüğü sıralarda NBA’in en iyi oyuncusu onu bir ”Tanrı” olarak niteliyor ve acımasız bir crossover ile ölümsüzleştirdiği adam ise onu, takımında antrenör olarak görmek istiyor. Ancak The Answer’ın asıl konuşmak istediği konu, aslında onun en büyük (ve en şaşırtıcı) zaferi olan, sonunda ailesine ulaştığı fırtınalı yolculuk.

Üst üste istiflenmiş bir plak yığını şeklinde Hollywood’un masmavi gökyüzüne yükselirken dairesel bir yüzyıl ortası kulesi gibi duran Capital Records binası Beach Boys, Beastie Boys, Dean Martin, Judy Garland, Ryan Adams ve Mary J. Blige gibi isimlerin stüdyo tercihi olmuştur. Sanatçılar buraya Nat King Cole’un piyanosunu, Frank Sinatra’nın mikrofonunu ve Paul McCartney’in dj konsolunu kullanmaya gelirler. DJ Quik yerin dokuz metre altına inşa edilen sekiz adet yankı odasını görmeden önce içeriden yukarıya tırmanmanın yollarını aramıştı. ”Burada bir tarih yatıyor” diyor Ice Cube. ”Hatta dolaşıyor.” Cube şimdilerde bir aktör, bir girişimci ve bir seyyar satıcı ancak B stüdyosunda dj konsolunun başına geçtiğinde dalgalı saçları ve haki pantolonuyla King T’den bir parça çalıp, her zamanki Compton çocuğuna dönüşüyor.

”Radyoyu bırakıp emekli olma vakti geldiğinde nasıl hissettiğimi hatırlıyorum.” diyor Cube. ”Film yap, müziği kafana takma, hayatına devam et diyorlar ama hala genç bir hip-hop aşığı olduğumu unutuyorlar.” Geçen Nisan’da, Kobe Bryant NBA’deki son maçında 60 sayı kaydetti ve Cube sanki kendi kariyeri bitmişçesine yas tuttu.”Tam da böyle, bitti, ve sen bana onun artık bir basketbolcu olmadığını mı söylüyorsun?” diyor. “60 sayı ve basketbolcu değil öyle mi? Her sene böyle oluyor. Bu heriflerin lise, üniversite kariyerlerini takip ediyoruz, şampiyonluk kazandıklarını, playoff’ları kaçırdıklarını görüyoruz. Arkadaşlarımız, kuzenlerimiz gibi oluyorlar çünkü onlar hakkında her şeyi biliyoruz. Ve sonra birden kayboluyorlar. Yeryüzünden siliniyorlar, ve kahretsin, onları özlüyorum.”

NBA süper yıldızlarının çoğu koç, yorumcu veya yönetici olarak flaş ışıkları altında kalmaya devam ediyorlar. Ama bazıları, üzerlerine oturan takım elbiseler giymeyi ve sahte gülücükler saçmayı tercih etmezler. İşte bunlar Cube’ün desteklediği, çatlaklarına rağmen en çok asfalt yolda rahat eden başıboş danalar. “İçi aynı kalan insanlardan bahsediyorum.” diyor Cube. “Ve başkalarının ne istediğine aldırmayanlardan.”

Geri1 of 7

Başkalarının ne istediğine aldırmayanlardan…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler