Sasha Djordjevic: “Takım olarak mücadele etmeliyiz” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko’nun sezonun 13. haftasında karşılaşacağı AS Monaco maçı öncesi koç Sasha Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Kötü gidişata dur demek isteyen temsilcimiz Fenerbahçe Beko, bu akşam Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fransa temsilcisi AS Monaco’yu ağırlıyor. Maç öncesi açıklamalarda bulunan koç Sasha Djordjevic Monaco’nun çok atletik ve fiziksel bir takım olduğuna dikkat çekerken: “Sezon başında Will Thomas ve Mike James’i kadroya eklediler ve EuroLeague’de çok ihtiyaç duyulan tecrübe faktöründe kendilerini geliştirdiler. Maçın kilit noktaları, Monaco’nun yüksek tempolu oyununa ve bire birdeki yaratıcılıklarına cevap verebilmek olacak. Savunmada çok dikkatli ve hücumda da doğru karar verecek şekilde organize olmalıyız.”

Sözlerine ekibini ve rakip AS Monaco’yu analiz ederek devam eden koç, takım olarak mücadele etmeleri gerektiğini ve bunun en güzel örneklerinden birini Pınar Karşıyaka karşılaşmasında gösterdiklerini sözlerine ekledi. Oyunun iki yönünde de nasıl oynayacaklarının kilit nokta olduğunu söyleyen koç: “Rakibimizin uzun oyuncuları, Motiejunas ve Hall oyunun her iki yönünde de mücadelenin seyrini değiştirebiliyor. Bizim açımızdan maçın kilit noktalarından biri de onlara karşı oyunun iki yönünde de nasıl oynayacağımız olacak. Monaco’nun şutörlerine özel dikkat göstermeliyiz. Özellikle üç sayı çizgisinin gerisinden çok yüzdeli hücum eden Andusic’i ve bire birde çok etkili Bacon’u durdurabilmek savunma anlamında kilit konular.” ifadelerini kullandı.

Sezonun şimdiye kadarki bölümünde beklenen performansı gösteremeyen Fenerbahçe Beko, bu karşılaşmayla birlikte işleri yoluna sokmayı ve BSL’deki güçlü performansını EuroLeague’e de yansıtmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler