#BasketballCL Kulüp Pazarlaması ve Dijital Atölyesi’ni 5. kez düzenledi

Basketbol Şampiyonlar Ligi, İsviçre Mies’teki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde bu yıl beşincisinin düzenlendiği Kulüp Pazarlaması ve Dijital Atölyesi‘ne ev sahipliği yaptı.

Organizasyona dahil olan tüm ekipler, bazı önemli ticari ve pazarlama kavramlarını öne çıkaran ve marka bilinci oluşturma, dijital strateji, hayran deneyimi ve etkileşimi hakkında en son bilgileri sunan bu atölyeye davet edildi. Atölye, iki gün boyunca, Salı ve Çarşamba günleri gerçekleşti.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos, kulüplere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında: “Özellikle markanızı pazarlamanın ve hayranlarınızı dijital ortamda buluşturmanın çok önemli olduğu bu hassas dönemde, böyle bir çalıştayın temel amacı, üst düzey konuşmacılarla birlikte tüm paydaşları dijital, pazarlama ve ticari yönleriyle buluşturmak, aynı zamanda kulüplerimize sunulan tüm medya ve dijital hizmetlere vurgu yapmaktır. Bu tür toplantılar topluluğumuzu geliştirmek, deneyim paylaşmak ve rekabeti birlikte büyütmek için daha büyük bir çabanın parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Olympique Marsilya’nın Pazarlama ve Medya Sorumlusu Hervé Philippe ve FIBA ​​Pazarlama’dan kıdemli Marka ve Lisans Müdürü Paula Campos konuşmacılar arasında yer aldı ve marka stratejisi, bir markanın nasıl oluşturulacağı ve dijital olarak nasıl geliştirileceği hakkında önemli bilgiler verdi.

LiveWire Sport Ticari Ortaklıklar Başkanı James Yellen, en son dijital trendler ve video içerik üretimi hakkında kapsamlı bir sunum yaptı ve TikTok Stratejik Medya Ortaklıkları Müdürü Hagen Wolf, platform, hayran katılımı ve gelir yaratma olanakları hakkında konuşma gerçekleştirdi.

U-BT Cluj-Napoca’dan Simona Otel, sunumların yerel olarak basketbolu tanıtmak adına da oldukça verimli olduğunu söylerken, atölyeye katılımın Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin bu konular hakkında ne düşündüğünü görmek ve tüm takımların aynı standartta hareket etmesi için önemli olduğunu dile getirdi. Diğer birçok kulüp temsilcisi de atölyeye katılımın tüm kulüp temsilcileriyle tanışmak, herkesle fikir alışverişinde bulunmak ve sosyal medyada markalaşma ve pazarlama açısından neler yaptıklarını görmek için harika bir fırsat olduğunu ve birçok yönden takımlara yardımcı olacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler