Aldığı paranın hakkını veremeyenler

NBA’de her dönemde hakettiğinden fazla para alan oyuncular olmuştur. Kimisi kontratı aldıktan sonra düşüşe geçer,kimisi zaten değerinden büyük bir kontrat alır,kimisi ise biraz da kullanılamadığı için aldığı paraya oranla değersiz görünür.

Bu yazıda bu sezon en yüksek maaş alan 30 oyuncudan biri olduğu halde All-Star seçilememiş oyuncuları derledik. Bu derlemede sakatlık problemi yaşayan veya kontratlarının yapısı itibariyle kağıt üzerinde sadece bir senesi yüksek bir değere sahip olan oyuncuları değerlendirme dışında bıraktık. All-Star çok doğru bir gösterge olmasa da yine de böyle bir değerlendirmede kullanılabilecek bir kısıtlama. Sonuçta maksimum ve maksimuma yakın kontrat verdiğiniz oyuncunun en azından All-Star seçilmesini beklersiniz.

Geri1 of 12

Aldığı paranın hakkını veremeyenler

8 YORUMLAR

    • Boozer 3.25 milyon doları Lakers’tan alıyor,ama genel toplamda bu sene aldığı maaş 16.8 milyon dolar. Yaklaşık 13.55’lik bölüm hala Bulls tarafından ödeniyor. Keza Amar’e de de aynı şey geçerli,kontratının büyük kısmı New York Knicks tarafından ödeniyor. Hatta Josh Smith de Houston’dan oldukça az para alıyor ancak hepsinin kontratının değeri yazıda belirtilen değerler. Sadece bu üç oyuncunun parası tek takım tarafından verilmiyor da iki takım tarafından bölüşülüyor.

  1. tam olarak;
    “Ne Cleveland dönemiymiş bee. Boozer Cavaliers’ta yaptığı iyi işlerin kaymağını hala yiyor,çok enteresan.”

    Boozer Cleveland’da sadece beklentilerin üstüne çıkan bir rol oyuncusuydu..Cleveland’ın kendisini ucuza kapatma işgüzarlığına karşılık daha acımasız işgüzarlıkla kapağı Utah’a attığında daha merkezi bir rol üstlendi.Yani boozer hala kaymak yiyorsa cleveland’daki performansı değil utah’taki performansı sayesindedir.

      • “Boozer sayfasını hazırlayan arkadaş” cevap verse daha doğru olurmuş. Çünkü bunu bir çatışma ortamı yaratmaktan ziyade, gerçekten eğer düzeltilecek bir hata olmadığını düşünüyorsa neye ve hangi argümanlara dayanarak düşündüğünü ve yazdığını merak ediyorum..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler