Turkish Airlines EuroLeague‘de 2020-21 sezonunun açılış maçında Olimpia Milano’yu ağırlayan FC Bayern sahadan 79-81 mağlup ayrıldı.

Başa baş geçen ilk yarıda ev sahibi ekipte Kaptan Nihad Dedovickonuk ekip Milano’da ise Michael Roll & Malcolm Delaney ikilisi sahanın en etkili isimleri oldular. Geniş hücum opsiyonlarına sahip Olimpia Milano, Bayern savunmasına karşı zorlanırken ilk yarıda yalnızca 32 sayı üretebildi. İki sayı ve üç sayı atışlarında iki takımda yakın yüzdelerle oynarken (Bayern 12/31 FG; Milano 11/27 FG), serbest atışlarda 6/12 isabet oranıyla oynayan konuk ekip farkı açma şansını kaçırmış oldu. İlk yarı 30-32 Milano’nun üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyrekte oyun kontrolü Bayern’e kayarken, ev sahibi ekip Dedovic ve Jalen Reynolds ile öne geçmeyi başardı. Çeyrek skorunu ise Gigi Datome son saniye üçlüğü ile belirledi. (55-54) Son çeyrek öncesi gelen üçlük Milano’ya nefes aldırıp son çeyreğe moralli başlamalarını sağladı. Kyle Hines & Sergio Rodriguez ikilisinin sayıları üstünlüğü kısa süreliğine konuk ekibe getirdi.

Karşılaşmada normal süre ise 70-70 beraberlikle tamamlandı. Uzatma bölümüne iyi başlayan Milano, skoru 70-74’e getirdi. Devamında toparlanıp maçta kalmayı başaran Bayern, son hücumu değerlendiremedi ve sahadan 79-81 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın en değerli oyuncusu olan Malcolm Delaney 17 sayı, dört ribaund ve sekiz asist katkısı yaptı. Bayern’de ise tam dokuz hücum ribaundu alan Jalen Reynold, toplamda 11 ribaund, 14 sayı, bir asist, iki top çalma ile sahanın en etkili isimlerinden biri oldu.

Karşılaşmanın detaylı istatistiklerine euroleague.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir