ABD hükümeti, Brittney Griner için çalışmalarını sürdürüyor

ABD hükümeti, Rusya’da mahkumiyet cezasına çarptırılan Brittney Griner için çabalamaya devam ediyor.

Şubat ayında uyuşturucu taşıma suçundan Rusya’da tutuklandıktan sonra dokuz yıllık hapis cezasına çarptırılan Brittney Griner hakkında yeni gelişmeler var. Gelen haberlere göre ABD hükümeti, oyuncunun serbest kalması için çalışmalarını sürdürüyor.

CNN’in aktardığı bilgiye göre eski New Mexico Valisi Bill Richardson, geçen hafta Moskova’ya gitti. Yurt dışında tutuklu bulunan Amerikalıların serbest kalması için uzun süredir çalışan eski diplomat Richardson, Rus yetkililerle bir görüşme gerçekleştirdi. Ancak bu görüşme sonucunda bir uzlaşmaya varılıp varılmadığı henüz bilinmiyor.

CNN, haberde ayrıca Richardson adına konuşan bir sözcünün, konuyla alakalı yorum yapmayı reddettiği belirtti. ABD hükümetinden yetkili bir isim de Richardson’ın seyahatine istinaden, “Rusya’ya giden herkesin bir vatandaş olarak gittiği ve hükümet adına konuşamayacakları” yorumunu yaptı.

Daha önce çıkan haberlerde ABD hükümetinin mahkum değişimi görüşmelerinde bulunduğu ve Griner karşılığında Amerika’da cezaevinde bulunan Rus silah kaçakçısı Viktor Bout’un teklif edildiği iddia edilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler