Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


EuroLeague Final Four’da Zalgiris Kaunas karşısında mücadele verecek temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’ta tecrübeli oyuncu Sinan Güler, basına açık yapılan antrenmanda TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

  • Final Four’dasınız ve yarın kupaya uzanan ilk yolda Zalgiris Kaunas ile karşılaşacaksınız. Neler söylemek istersiniz?

”Final Four’a gelmek heyecanlı bir duygu. Buraya ilk defa oyuncu olarak katılma şansı yakalamış olmak da benim için heyecanlı bir durum. Final Four’da Zalgiris gibi sezon boyunca basketbol camiasının dışında olan insanları şaşırtmış ve iyi basketbol oynayan bir takımın karşısında oynamak her şekilde heyecanlı olacak.”

  • Biletlerin yarısından fazlasını taraftarlarınız burada sizi destelemek için aldı. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz, onlara ne söylemek istersiniz?

”Sezon boyunca ne zaman taraftarlarla karşılaşma fırsatım olduysa hepsi Belgrad biletleri aldıklarını söylüyorlardı. Onlar için de heyecanlı bir an olduğunu biliyorum ve onların beklentisi haliyle geçen sene kazanılmış bir kupanın ardından bunu tekrar etmek. Biz de sahada hep beraber elimizden geleni yapacağız.”

  • Eğer kupayı alırsanız üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olacaksınız. Bu size nasıl hissettiriyor, ne düşünüyorsunuz?

”Kulüp için, Türk basketbolu için çok büyük bir başarı. Bunu istikrarlı bir şekilde yapabiliyor olmak da hem Türkiye’deki kulüplere hem de Avrupa’daki kulüplere örnek olacaktır.”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara.durmus@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir