Abu Dhabi’den gelecek üç yılın Final Four’u için astronomik teklif: 75 milyon euro!

Abu Dhabi’den bir şirket, gelecek üç senenin Final Four organizasyonuna ev sahipliği yapmak için devasa bir teklifte bulundu.

Dubai’den bir takımın yakın dönemde Turkish Airlines EuroLeague’de yer almasına artık neredeyse kesin gözüyle bakılırken Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir başka aktör daha Avrupa basketbolu açısından önemli bir girişim gerçekleştirdi.

Mundo Deportivo’nun yaptığı habere göre ülkenin başkenti olan Abu Dhabi’den bir şirket, önümüzdeki üç sene boyunca Final Four organizasyonlarının ev sahibi olmak için 75 milyon euroluk astronomik bir teklif yaptı. İçerikte aktarıldığı kadarıyla teklif, pazartesi günü yapılan bir toplantıda 13 lisans sahibi kulübe sunuldu.

Bu teklif organizasyonda söz hakkı olan 13 ekip tarafından kabul edilirse Abu Dhabi; 2025, 2026 ve 2027 yıllarındaki Final Four organizasyonlarına ev sahipliği yapacak ve her bir sene için 25 milyon euro ödeyecek.

Bu sene EuroLeague’in Final Four’unu düzenleyecek olan Berlin’in, organizasyon için ödediği meblağ yalnızca 4 milyon euro.

Abu Dhabi cephesi, Final Four’u 4 yıl önce inşa edilen 18 bin kapasiteli Etihad Arena’da gerçekleştirmeyi düşünüyor. Salon, daha önce 2022 ve 2023 yıllarında olmak üzere toplam dört NBA hazırlık maçına da ev sahipliği yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler