Geri1 of 4İleri

Turnuva hakkında

Yazı: Utkuhan Genç ve Yunus Emre Demirkol


Amerika Birleşik Devletleri’nde Mart ayı demek kolej basketbolu demek. Genci, yaşlısı herkesi iki hafta boyunca ekranlara kilitleyen NCAA Divison 1 turnuvası geldi çattı. Bu süreç “Mart Çılgınlığı” olarak geçiyor ve izleyenlere paha biçilmez bir heyecan sunuyor.

theodysseyonline.com

theodysseyonline.com

Büyük heyecan turnuvaya katılacak son dört takımın belirleneceği 14-15 Mart’taki First Four ile başlayacak. Final karşılaşması 3 Nisan 2017 tarihinde Phoenix’te oynanacak. İlk ve ikinci tur karşılaşmaları 16-19 Mart arasında oynanırken 23-26 Mart tarihleri arasında bölge finalleri yapılacak. Final four ise 1-3 Nisan tarihleri arasında. Turnuva 1939 yılından beri oynanıyor ve UCLA Bruins 11 şampiyonluk ile bu turnuvayı en çok kazanan ekip konumunda. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Noth Carolina’yı mağlup etmeyi başaran Villanova olurken bu Wildcats’in ikinci şampiyonluğu oldu. 64 takımın katıldığı ve tek maç eleme usulü oynanan turnuvada şampiyonluğa uzanmak için bir takımın altıda altı yapması gerekiyor.

Geri1 of 4İleri

Turnuva hakkında

Trend Basket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir