Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da yarın oynanacak zorlu mücadeleler öncesi NTV Spor’dan Pınar İlik Üçer ile birlikte Olympiakos’un Birleşik Amerikalı oyun kurucusu Erick Green ile ortak bir röportaj gerçekleştirdik. Antrenmanın basına açık bölümünde sorularımızı yanıtlayan 25 yaşındaki oyun kurucu, Vassilis Spanoulis’in harika bir öğretmen olduğunu belirtti.

Sezonun başında yaşadığı uyum süreci ve sonrası ile ilgili konuşan Erick Green, ”Bu konuda koç ve tüm ekibine teşekkür etmem gerek. Biliyorsunuz NBA ile Avrupa basketbolu arasında birçok açıdan ciddi farklar mevcut ve alışmam çok kolay olmadı. Perde değişimlerinden tutun da oynanan oyunun temposuna değin çok fazla fark mevcut ve buna uyum sağlamak için zamana ihtiyacım vardı. Sezonun ikinci bölümünden itibaren işler benim için daha iyi gitti ancak tekrar söylemem gerekir ki bu değişimde Olympiakos teknik ekibinin büyük payı var.” ifadelerini kullandı.

Vassilis Spanoulis’in harika bir oyuncu olduğunu ifade eden Birleşik Amerikalı oyuncu, ”Onunla oynarken çok şey öğreniyorum. Kazanmak ve geri kalan her şey ile ilgili ondan öğrenebileceğiniz çok şey var. Her seviyede kazanmış bir oyuncu ve bir sonraki adımı, şampiyonluğu, nasıl edebileceğinizi en iyi bilen oyuncularından biri. Onunla çalışmak inanılmaz, o gerçekten harika bir öğretmen. Sadece saha içinde değil saha dışında o harika bir öğretmen.” dedi.

CSKA Moskova ile Olympiakos arasındaki karşılaşmaların Avrupa basketbolunda bir klasik haline geldiğinin hatırlatılması üzerine ise Erick Green, ”CSKA Moskova harika bir takım ve onlarla oynamak için büyük bir heyecan duyuyoruz. İyi bir stratejileri, iyi bir koçları var.” cümlelerini sarf etti.

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir