2019 yılında Çin’de düzenlenecek olan FIBA Basketbol Dünya Kupası’na katılmak için hazırlıklarını sürdüren Türkiye, medya gününde basın ile bir araya geldi.

Elemelerin beşinci maçında Ukrayna ile Ankara’da karşılaşacak olan A Millilerde NBA patentli oyuncu Cedi Osman, TrendBasket‘in sorularını yanıtladı.

Cleveland Cavaliers çatısı altında tüm sezon beraber oynadığı basketbol dünyasının en büyük yıldızlarından biri olan LeBron James hakkında konuşan Cedi, elemelerde de iyi bir oyun ortaya koymak istediğini ifade etti.

Cedi Osman: ”LeBron çok iyi bir dost, çok iyi bir takım arkadaşı aynı zamanda çok iyi bir lider. Onunla zaman geçirirken genelde yemeğe çıkıyor ve sohbet ediyorduk. Benim için çok güzel bir sezon oldu.”

Ülkemizde düzenlenen EuroBasket 2017’de Türkiye’yi adeta sırtlayan ve çok iyi bir performans gösteren genç oyuncuya bu performansının hatırlaması üzerine Cedi:

”Ben bu noktaya kadar hep performansımın üzerine koyarak geldim. Hiçbir zaman aynı performansta kalmamam lazım, kalamam zaten. Bu yüzden EuroBasket’ten daha iyi bir performans ortaya koymak istiyorum.”

Son olarak NBA’de yeni sezonda ilk olarak NBA Yaz Ligi’nde forma giyecek olan Cedi Osman bu konu hakkında ise:

”En iyi basketbolumu oynamak istiyorum. İki sene önce oraya ortaya konan performansları izlemek için gitmiştim. Şimdi ise orada oynamak benim için çok iyi bir tecrübe olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Türkiye elemelerde İsveç, Letonya ve Ukrayna ile B Grubu’nda yer alırken şu ana kadar oynadığı dört maçta iki galibiyet, iki mağlubiyet almıştı. Bu maçlarda o tarihlerde NBA’de sezon devam ettiği için Furkan Korkmaz ve Cedi Osman oynamamıştı.

Diğer taraftan Darüşşafaka Basketbol forması giyen Scottie Wilbekin de Ukrayna maçıyla birlikte ilk kez Ay-Yıldızlı formayı giymiş olacak.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir