Röportaj: Utkuhan Genç, TrendBasket


Formda Washington Wizards, dün gece playoff umudu taşıyan Indiana Pacers ile karşılaştı. Wizards, Pacers’a karşı deplasmanda 111-98 kazandı ve son 26 maçındaki 21. galibiyetini aldı. TrendBasket’in hazır bulunduğu maçın ardından, Wizards’ın Çek guard’ı Tomáš Satoranský sorularımızı yanıtladı.

 

Öncelikle maçla başlayalım. Maçla ilgili düşüncelerin neler?

Bence ilk beş her zaman şahane bir iş yapıyor. Hücum anlamında iyi oynadık ve gerçekten yüksek bir yüzdeyle şut attık. Rahattık. Üstünlüğümüzü kaybettiğimiz anlarımız oldu ancak tekrar, ilk beş şahaneydi. Oyunun her iki tarafında da özgüvenliydik ve ikinci yarıda savunmada rakibi durdurabildik.

Noel’den bu yana 26 maçın 21’ini kazandınız. Noel’den sonra takımda ne değişti?

Bence biraz zamana ihtiyacımız vardı. Yeni bir teknik ekibimiz, yeni oyuncularımız, birçok yeni adamımız var. Bu şeyler biraz zaman ister ve hiçbir şey birbirinize güvenmeden ve alışmadan gelişmez. Hızlı oynayabildiğimizi ve herkesi savunabildiğimizi biliyorduk. İyi oynamaya başladık ve harika bir yükselişteyiz. Umalım ki bu All-Star arasından sonra da devam eder.

Adaptasyon dönemin nasıldı? Takımda Marcin Gortat ve Ian Mahinmi gibi tecrübeli Avrupalı oyunculara sahip olmak bu süreci nasıl etkiledi?

Öncelikle onlara sahip olmak çok önemliydi çünkü aynı süreçten, Avrupa’dan gelip Amerikan basketboluna alışma sürecinden geçmiş birisine sahip olmak iyi. Kolay değildi. Burada farklı bir basketbol stili var. Ayrıca bazı şeyleri ayarlamak için zamana ihtiyacım vardı. Fakat -özellikle- Marcin’in burada olmasının harika olduğunu söyleyebilirim. Ne zaman yardımına ihtiyaç duysam benim için orada.

Eski takımın Barcelona Lassa hakkında ne düşünüyorsun? Son zamanlarda iyi oynamıyorlar. Onları izleme şansın var mı?

Evet, onları çokça izliyorum. Maçları olmasa bile, sonuçları takip ediyorum. Bundan mutlu değilim. Ben gerçek bir Barcelona taraftarıyım. Sanırım EuroLeague’de üst üste dokuz kez kaybettiler. Şimdi, İspanya’da Kral Kupası oynayacaklar. Umarım sezon için bir geri dönüş yapabilirler ancak bazı kötü sakatlıklar da yaşadılar. Yani, Barcelona için talihsiz bir yıl oluyor.

Geçtiğimiz günlerdeki bir röportajda, Marcin Gortat senin ve onun başkan olacağınızı ve Polonya-Çekya sınırını sileceğinizi söylemişti. Bununla ilgili bir yorumun var mı?

(Gülüyor) Ona sadece güldüm. Onlar sadece absürt yorumlardı, başka bir şey değil. Marcin bunu bazen yapıyor. O harika biri.

Röportajın sonunda, Satoranský bizi geri çevirmedi ve Türk basketbol taraftarlarına bir mesaj gönderdi. Satoranský’nin kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

Washington Wizards’lı Tomáš Satoranský’den Türk taraftarlara merhaba. EuroLeague’deki Türk takımlarına iyi şanslar. NBA’i izlemeye devam edin!

Utkuhan Genç

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir