Shane Battier, Miami Heat’in Oyuncu Gelişimi ve Analiz Direktörü oldu!

Tekrar eski günlerine dönmek isteyen Miami Heat, yönetim cephesinde önemli bir hamle yaparak Shane Battier’i Oyuncu Gelişimi ve Analiz Direktörü pozisyonuna getirdi. 

Miami Heat, yaptığı açıklamada oyuncu olduğu zamanda takım ile iki şampiyonluk yaşayıp Miami Heat’e büyük katkı veren Battier’yi bu pozisyona getirdiğini duyurdu. 2014 NBA Finalleri’nden sonra sahaları terk eden Shane Battier, tekrar oyunun içinde olması hakkında: “Miami Heat’in ön ofisine geldiğim için çok heyecanlıyım. Arison ailesiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Pat Riley, efsane bir yönetici. Genel Menajer Andy Elisburg ve tabii ki de eski koçum Eric Spoelstra ile çalışacağım için de mutluyum. Amacım tüm organizasyonlar gibi Miami Heat’e bir şampiyonluk daha getirmek” ifadelerini kullandı.

Battier’in geri dönmesini Miami Heat Başkanı Pat Riley ise “Shane’in Miami için inanılmaz bir örnek olduğuna inanıyoruz. Oyuncular için aradığımız her şeyi içeriyor. Deneyimi ve oyun bilgisiyle yardımcı olacağını düşünüyoruz” diyerek değerlendirdi. Shane Battier, şu an serbest olan ya da kolejlerde oynayan yeteneklerin yanında şu an Miami Heat’te oynayan oyuncuların analizlerinden de sorumlu olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler