2019 yılında düzenlenecek olan EuroBasket Women’a katılma hakkını elde etmek için hazırlıklara başlayan Potanın Perileri, basının karşısına çıktı.

11 Kasım günü Estonya’yı ağırlayacağı maçın çalışmalarına başlayan millî takımımızda koç Ekrem Memnun, antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hazırlık ve eleme sürecini değerlendiren Ekrem Memnun şöyle konuştu:

“2019 Avrupa Şampiyonası için eleme karşılaşmaları oynayacağız. Bu şampiyonaya çok önem veriyoruz. Mutlaka bu turnuvaya katılmak istiyoruz. 2020 Olimpiyat Oyunları için de belirleyici bir turnuva olacak. Dolayısıyla ilk adım, grubumuzda ilk sırayı almak olacak. En iyi altı ikinci de turnuvaya katılacak. Biz grup lideri olmak istiyoruz. Polonya ve özellikle de Belarus, sert ekipler. Olimpiyat Oyunları yıllarında turnuvalara herkes en iyi oyuncularıyla katılıyor. Biz çok önem verdiğimiz iki maç oynayacağız. İlk maçımızda Estonya ile deplasmanda karşılaşacağız. Deplasmanlar her zaman zordur. Rakibimiz Estonya’nın büyük başarıları olmasa da genç ve mücadeleci bir takım. Estonya’yı çok ciddiye alıyoruz. İlk antrenmanımızı tamamladık. Cumartesi günü maçımızı oynayacağız. En iyi şekilde oynayabilir hale gelmek istiyoruz. Ufak sakatlıklarımız var. Sonuçta sezon yoğun geçiyor. O oyuncuların iyileşmeleri ve takımı hazırlayarak bir araya gelmemiz gerekiyor. En iyi şekilde maçlara hazır olacağız. Hep birlikte tek yürek olmak için Türkiye’de oynayacağımız maçlarda seyircilerimizi de salonda yanımızda görmek istiyoruz.”

Sinan Erdem Spor Salonu’nda çalışmalarına devam eden Potanın Perileri, 11 Kasım’da deplasmanda Estonya ile oynayacağı karşılaşmanın ardından, 15 Kasım’da Ankara Spor Salonu’nda ise saat 19.30’da Polonya’yı ağırlayacak. Maçlar TRT Spor‘dan yayınlanacak.

Avrupa Şampiyonası’nın eleme grupları:

Gruplar

B Grubu’nun maç programı:

Maç programı

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir