NCAA Erkek Basketbol Ligi normal sezonu çok yakında başlayacak. Daha önce sizler için derlediğimiz sezon öncesi en iyi takımlar sıralamasının ardından, bu kez de oyuncular bazında bir sıralamayla sizlerleyiz.

ESPN, NCAA Erkek Basketbol Ligi öncesi tahminlerini açıklamaya devam ediyor. Detaylı analizler sonucunda yapılan tahminler sezon boyunca değişkenlik gösterebiliyor. ESPN yazarlarına göre bu sezon yılın oyuncusu Michigan State Spartans oyuncusu Miles Bridges olacak. Miles Bridges, geçen sene 16.9 sayı, 8.3 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarıyla oynamıştı. İkinci yıl tecrübesine sahip olacak Bridges, yüksek enerjisiyle verimli oynamayı başarıyor.

Üniversitedeki ilk sezonunu geçirecek oyuncular arasında ise en iyi performansın Michael Porter Jr.’dan gelmesi bekleniyor. Michael, uzun boyu ve atletizmiyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Okullar peşinde olmasına rağmen babasının koçluğunu yaptığı Missouri‘yi seçen Porter, bu sezonun en merak edilen oyuncusu. Yazın Stephen Curry ile birlikte idman yapan genç yıldızın oyunu ise Durant‘e benziyor.

ESPN, sezonun en iyi takımlarını da açıklamayı ihmal etmedi. İşte ESPN’e göre sezonun en iyi beşleri:

Birinci Takım:

Miles Bridges (Michigan State)

Michael Porter Jr. (Missouri)

Angel Delgado (Seton Hall)

Joel Berry (North Carolina)

Allonzo Trier (Arizona)

İkinci Takım:

Bonzie Colson (Notre Dame)

Marvin Bagley III (Duke)

Ethan Happ (Wisconsin)

Jalen Brunson (Villanova)

Grayson Allen (Duke)

Kaynak: ESPN

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir