NBA Draft 2017’ye çok az bir süre kala artık sular iyice ısınıyor. Bugün itibariyle de NBA Draft Combine listesi açıklandı. Öncelikle bu listenin ne olduğundan sizlere bahsedelim.

NBA Draft Combine listesinde yaklaşık 60 oyuncu bulunuyor. Listede yer alan bu oyuncular 9 Mayıs tarihinde Chicago’da toplanacak ve burada yaklaşık altı gün geçirecekler. Bu süre zarfında da birbirleriyle idman yaparak son form durumlarını görme fırsatı bulacaklar. Tabii takımlar için de bu organizasyon çok ama çok önemli. Oyuncuların son durumlarını görebilmeleri adına onlar da bu organizasyona çok değer veriyorlar. Listede çok önemli isimler bulunuyor. Ancak bir oyuncu daha var ki işte o bizim ilgimizi daha çok çekiyor.

1998 doğumlu Ömer Faruk Yurtseven de bu listede yer alıyor. Draftlara katılabileceğini açıklayan ancak henüz bir menajer ile anlaşmayan Ömer Faruk Yurtseven, ismini ilerleyen günlerde listeden de sildirebilir. Onun için de bu kamp oldukça önemli olacak. NBA Draft Combine listesinde Markelle Fultz, Lonzo Ball, Jayson Tatum, Lauri Markkanen, Dennis Smith gibi ilk 10 sıradan seçilmesi beklenen oyuncular da bulunuyor.

Listenin tam şekli şu şekilde: NBA Draft Combine

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

6 Comments

 1. aytemiz - 30/04/2017

  Omere gecen sene hücumda iyi ama savunma yapmıyor diye baya yüklenilmişti. Bir sene sonra NBA Draft Combine seçildi. Çalışmaya bakıyor yani. Yolun açık olsun Omer.

 2. fikret - 01/05/2017

  Çok güzel bir gelişme Türk basketbolu için. Allah yolunu açık etsin.

 3. drogba - 01/05/2017

  ömer faruğun allah yolunu açık etsin, onun için nba uzak değil.

 4. gokmen - 01/05/2017

  Yolu açık olsun , Şuan çok ham bir yetenek , gelişimine uygun dogru bir takima gider insallah.

 5. metin - 01/05/2017

  Potansiyeli olan bir uzun yeteneğimiz, bence en doğru kararı verdi ömer, yoksa oğuz savaş gibi kullanacaklardı adamı.

 6. doktor - 01/05/2017

  Sen doğru yoldasın Ömer, yolun bahtin açık olsun...

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir