Ömer Faruk Yurtseven: ”Doğruların ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır”

FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası hazırlıklarını sürdüren A Milli Basketbol Takımımızda Ömer Faruk Yurtseven de yerini aldı.

FIBA EuroBasket 2022’de milli takıma katılmaya Ömer Faruk Yurtseven, bu yaz Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası‘nda ay yıldızlı formayla parkede olacak. Milli takım sürecinden Ergin Ataman ile olan ilişkisine, takım olarak hedeflerinden Fenerbahçe Beko’ya dair birçok konuya değindi.

Bu gruptan çıkmamamız için hiçbir sebep yok

”Bu gruptan çıkmamamız için hiçbir sebep yok. Asla rakiplerimizi küçümsemiyoruz. Kendi elimizde olan bir durum nedeniyle böyle düşünüyorum. Milli Takımın en zor aşamalarından biri kısa süre içerisinde bir araya gelip, takım uyumunu sağlayabilmek. Bunu da şimdiden İtalya kampında yapmaya başladık.

Hazırlık maçları da bu süreçte bize çok yardımcı olacak. Açıkçası maçların da bizim açımızdan eğlenceli geçeceğini düşünüyorum. Kazanacağımızdan yana herhangi bir tereddütüm yok asla. Bu da hem kendime hem de takıma olan özgüvenimden geliyor.”

Milli takım forması asla vazgeçilemez

”Milli takım forması asla vazgeçilemez ve değeri çok büyük. Şu anda hangi sebepten ötürü kimin gelmediğini bilmiyorum. Ailevi ya da büyük bir problem varsa bir yandan baktığımızda onu da yargılamak doğru olmayabilir. Çok olağanüstü bir durum olması gerekiyor ki gelememiş olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Sonuçta benim de geçen sene olağanüstü bir durum oldu ve ben de gelemedim. Zaten neden gelip oynamak istemeyeyim özellikle de herkes burada olmak isterken? Buradaki herkes de elinden gelenin en iyisini yapıyor. Herkesin gelmesi gerekiyor tabii.”

Ergin Ataman ile en ufak sorunumuz yok

”Ben o dönemde sosyal medya üzerinden durumu açıklayan bir mesaj paylaşmıştım zaten. Orada da belirttiğim gibi yeniden geleceğimi de söyledim ve buradayım. O zaman şartlar baya zorluydu diyebilirim. Sakatlığın da işin içinde olduğu farklı etkenler vardı. Bugün her şey daha güzel sonuçta.

Ergin hocamla o dönemde bir iletişim kopukluğu yaşadık. Hatta ilk başlarda iletişim bile olmadı diyebilirim. Şu an en ufak sorunumuz yok. Kendisine saygım büyük. Dünyanın hatrı sayılır hocalarından biri. Şu anda herhangi bozukluk yok aramızda. Bu sezon da beraber büyük bir başarıya imza atacağız.”

”Herkesin farklı bir gücü var. Onları ortaya çıkartacak olan da Ergin hoca. Avangers gibi bir takım olabiliriz.”

Yeniden Fenerbahçe Beko forması içinde

”Ben gönülden gelen bir açıklama yaptım. İstanbul’da kendi evime döndüğümde hikayenin başladığı yerde sonlandırmak isterim. Kendime koyduğum hedefleri yaptıktan sonra kesinlikle yolun sonunda yapmak istediğim bir şey diyebilirim.”

Zeljko Obradovic ile arasında geçenler

”Bu durumlar çok konuşuldu. Ben artık NBA’deyim kendisi Avrupa’da. Artık birbirimizin atmosferinden çıktık. Doğruların ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Ben doğruları biliyorum ve zamanla ortaya çıkacağını da biliyorum. Bunu ben mi ortaya çıkartırım yoksa kendiliğinden mi ortaya çıkar bilemem. Eninde sonunda çıkacak ama. O konu artık geçmişte kaldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler