cvkgui_w8aea6yl

NC State Universty (@NCState)

Ömer Faruk Yurtseven, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’den ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tutmuştu. Tercihini North Carolina State Üniversitesi’nden yana yapan genç pivot, çok önemli bir ödül için 20 kişilik bir izleme listesine dahil edildi.

Önümüzdeki Kasım ayı ile birlikte NCAA sezonu açılıyor. Tabii bu sezon NCAA’e çok daha fazla odaklanacağız gibi gözüküyor. Nedeni de geçtiğimiz yaz ile birlikte tercihinin Amerika Birleşik Devletleri’nden yana kullanan genç oyuncularımız. Bu genç oyuncuların başını da tabii ki Ömer Faruk Yurtseven çekiyor. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’den ayrılan ve tercihini North Carolina State Üniversitesi’nden yana kullanan Ömer Faruk, aynı zamanda jenerasyonunun Avrupa’daki en önemli isimlerinin başında geliyor. Bu sezon ile birlikte de tüm scoutların gözü onun üstünde olacak. Kasım ayında açılacak olan sezon öncesinde de çok önemli bir ödüle aday olarak gösterildi. Kolej basketbolundaki en önemli pivota verilecek olan Kareem Abdul-Jabar ödülüne aday gösterilen Ömer Faruk Yurtseven, 20 kişilik bir izleme listesine alındı. Bu 20 kişilik liste, önümüzdeki Şubat ayının ortalarıyla birlikte 10 kişiye kadar düşecek. Daha sonrasında da beş finalist, Mart ayında komiteye sunulacak.  Ödülün sahibi ise 7 Nisan’da, Los Angeles’ta açıklanacak.


Kaynak | Luke Winn/Sports Illustrated

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

2 Comments

  1. aytemiz - 25/10/2016

    Sen gider Gasol hayranı olursun ama Omerler gelir, ne kadar tarihten Türk markası silinmeye çalışılsa da, durduk yere karşına çıkıverir.

  2. aytemiz - 25/10/2016

    Sen gider Gasol hayranı olursun ama Omerler gelir, ne kadar tarihten Türk markası silinmeye çalışılsa da karşına çıkıverir.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir