Yıllardır birlikte oynadıkları ve adeta kardeş bağı kurdukları bilinen Golden State Warriors takımı, şampiyonluk yolunda fire vermeden emin adımlarla ilerliyor. Dün, NBA komitesinin sezonun en iyi beşlerini açıklaması üzerine Draymond Green, takım arkadaşı Klay Thompson’un listede bulunmamasına tepki verdi. 

Golden State Warriors takımından Stephen Curry ve Kevin Durant, NBA tarafından en iyi ikinci beş takımında kendilerine yer bulurken, Draymond Green en iyi üçüncü takımda yer aldı. Üç takımda da bulunmayan Klay Thompson sessizliğini korurken, Draymond Green “Çok aptalca, Klay bunu sonuna kadar hak ediyordu” dedi.

İlk takımda Westbrook ve Harden gibi efsanevi sezon geçiren isimler bulunduğu için kimse Klay Thompson’un en iyi ilk beşte olmasını beklemiyordu. Ancak yorumcular Klay Thompson’un en iyi üçüncü beşte olması gerektiğini savundular. En iyi üçüncü beşte John Wall ve Demar Derozan gibi isimlerin de arkasında kalan Klay Thompson, istatistik olarak o isimlere çok yakın. Ancak yorumcular Klay Thompson’un takımının konferans finaline çıkması ve elde ettiği istatistiklere çok verimli bir şekilde ulaşmasının da etkisiyle listede olması gerektiğini düşünüyorlar.

İşte Draymond Green’in açıklamalarını izleyebileceğiniz video:

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir