THY EuroLeague’de Final Four heyecanının başlamasına saatler kala Fenerbahçe Doğuş genel menajeri Maurizio Gherardini, yıldız oyuncu Kostas Sloukas hakkında konuştu.

Yunan haber sitesi SDNA‘dan George Zakkas‘a konuşan Gherardini, Sloukas hakkında onun kazanma alışkanlığı, Olympiacos’tan ayrılması, Koç Zeljko ile ilişkileri hakkında verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Kostas Sloukas hakkında inanılmaz olan şey, nasıl kazanılacağını bilmesi. İşlerin nasıl yürüdüğüne iyi bir şekilde odaklanıyor. Günün sonunda o iyiyse, gün bizim için nadiren kötü bitmiştir.

Olympiacos’ta olduğu gibi her şeyi başardığınız ve rahat olduğunuz bir yerden ayrılmak cesaret ister. Ancak ben, bu denli güçlü olan farklı bir şeyi deneyimleme arzusuna saygı duymamız gerektiği kanaatindeyim.

Obradovic, genellikle Sloukas’a: ‘Utangaç olma. Agresif olabilirsin çünkü kararlarına güveniyorum. Ben tamamen arkandayım.’ diyerek destek çıkıyor.”

Deneyimli basketbol adamı, “Final maçının sonunda beraberlik varken son topu kullanan isim olarak Sloukas’ı görmeyi ister misin?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Sloukas, oyunu nasıl oynayacağını bilen biri. Bunu bizim için daha evvel yapmıştı. Bununla daha iyi olacağız, bir problem yok.”


Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir