NCAA Basketball: Syracuse at St. JohnFederico Mussini, 1995-1996 jenerasyonunun Avrupa’daki en ilginç oyuncularından biriydi. Mussini, kısa ve ince bir fiziğe sahip olmasına rağmen saha içinde yapabildikleri ile tüm basketbol severlerin beğenisini kazanmayı başardı. 2015 yazında tercihini kolej basketbolundan yana kullanan Mussini, bu sene ile birlikte Amerika’daki ikinci yılını tamamladı.

St. John’s Üniversitesi’nde eğitim ve basketbol hayatını sürdüren İtalyan guard, bu yaz ile birlikte Avrupa’ya geri dönebilir. Henüz kesin bir haber olmasa da genç İtalyan ile birçok takım yakından ilgileniyor. Özellikle de eski kulübü olan Reggio Emilia. La Gazzetta Dello Sport’a konuşan Reggio Emilia Sportif Direktörü Alessandro Frosini, Mussini’yi takımlarında görmek istediklerini belirtti ve eğer tercihini dönmekten yana kullanırsa kapılarının ona her zaman açık olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl NCAA’de maç başına 18.6 dakika sahada kalan Mussini, 7.9 sayı-1.7 ribaund-0.8 asist ortalamaları tutturabildi. Oyununun en güçlü yanı olan üç sayı çizgisinden ise bu yıl %42.7 ile oynadı. Bir önceki yılı da St. John’s Üniversitesi’nde geçiren İtalyan guard, o yılı 10.7 sayı-2.4 ribaund-2.2 asist ortalamaları ile tamamlamıştı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir