Geri1 of 3İleri

Ekpe Udoh: ”Obradovic bana inandı, güvendi ve oynamama izin verdi!” | #çeviri

Röportaj: Javier Gancedo, EuroLeague

Çeviri: Begüm Ünal, TrendBasket


EuroLeague (@EuroLeague)

EuroLeague (@EuroLeague)

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu ile sonuçlanan Turkish Airlines EuroLeague 2016/17 sezonunda Final Four MVP ödülünün sahibi olan başarılı pota altı oyuncusu Ekpe Udoh, organizasyonun resmi internet sitesinden Javier Gancedo’ya bir röportaj verdi.

Takımı ile EuroLeague şampiyonluğuna uzanan süreç, Zeljko Obradovic’in oyununa etkisi ve bireysel gelişimine değin birçok konuda açıklamalarda bulunan Ekpe Udoh ile gerçekleştirilen röportajın Türkçe çevirisine içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Geri1 of 3İleri

Ekpe Udoh: ”Obradovic bana inandı, güvendi ve oynamama izin verdi!” | #çeviri

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

3 Comments

 1. ÇETİN UĞUR - 29/05/2017

  DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TAKIM VE DOĞRU HOCA. TABİ BUNUN YANINA TARAFLI TARAFSIZ HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDIĞI ÖZEL KİŞİLİĞİNİ DE KOYMAYI UNUTMAMALIYIM. EKBE UDOH UN TÜRKİYEDEKİ HAYAT HİKAYESİ. NBA DE OYNADIĞI TAKIM VE HOCALARIN EKBE YE TAM OLARAK İNANMAMASI VE REKABET ORTAMININ ZORLUĞU ORADA BAŞARILI OLMASINA PEK DE İZİN VERMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. AYRICA OBRADOVİÇ GİBİ BİRİNİN ELİNDE OLMASI ONU DAHA DA GELİŞTİRDİ. TÜRKİYEDE UZUN YILLAR OYNAYABİLMENİ VE ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMANI İSTERİZ. ÇÜNKÜ BUNLARI HAK EDİYORSUN. İNŞAALLAH YERLİ GENÇ OYUNCULARIMIZDA SENİ VE BOGDANOVİÇ GİBİ OYUNCULARI ÖRNEK ALARAK ÇOK ÇALIŞARAK KENDİLERİNİ GELİŞTİRİRLER.

  1. anatolian - 30/05/2017

   Gayet guzel anlatiyor fakat sizin anlamaniz mumkun degil cunku fanatiksiniz yorum yapmana gerek yok sadece oku bak ulu onder Udoh ne demis “Güven. Bana güvendi ve oynamama izin verdi, sahaya girip oynamama izin verdi! Bana inandı. ” senin bile anlayacagin seviyede yani ciok basit bak tekrar et “Güven. Bana güvendi ve oynamama izin verdi, sahaya girip oynamama izin verdi! Bana inandı. ” ya arkadaşım oyuncu yetiştirsin diye alt yapılarda çalışsın diyen yok ki, kadroda bulunanları geliştirsin.yanında kaç tane yardımcısı var? ne işe yararlar? şayet bu da görevi değilse zaten 9-10 üst düzey oyuncuyla herhangi bir koch da aşağı yukarı bu başarıları yakalar değil mi? gençlere süre verdiği her maçın ardından çocukları yerden yere vuruyor sonra da cesur olmalarını istiyor.bu bir paradoks değil mi?hata yaparmıyım diye çocukların gözü koch da , özgüveni indirmişsin sıfıra sonra cesur olsunlar hadi ordan .prestij mi? kızılyıldız 2 yabancıyla en az fb kadar prestij sahibi değil mi ? hiç bir oyuncu durup dururken üst seviyeye çıkmaz çıkamaz.yeteneğinin yanına çalışma ekleyip yeteri kadar da oynama şansı bulacak ki level atlasın. bilmem anlatabildim mi?

 2. keynes - 30/05/2017

  Yurtdışından gelen veya getirilecek Makedon ve Sırp çocukları ülkemizde Milyon dolarları kazanacak.Daha sonra birileri çıkacak diyecek ki;Türk genç oyuncular tembel,çalışmayı sevmiyorlar,yurtdışından gelen çocuklar gibi disiplinli değiller..Basketbolun önde gelenleri Çalıştay düzenleyecek,Antrenörler bir araya toplanıp nasıl yaparız nasıl ilerleriz diyecekler,Hepimizin saygı duyduğu Euroleague Coachu,Türk gençlerine şans veriyorum ama diyecek(Çünkü ruhları emilen çocuklar yukarlara Basketbolu unutturularak getiriliyorlar).Sonuç ?????

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir