7Days EuroCup Top 16 karşılaşmasında Galatasaray Odeabank’ı konuk eden Darüşşafaka Basket’te David Blatt, basın toplantısında takımının performansını ve müsabakayı değerlendirdi.

“Oyuncularımı anın öneminin farkında olduklarından dolayı tebrik etmek istiyorum. EuroCup aşamasında bu maçın önemini anladıklarından dolayı oyuncularım adına mutluyum. Haftalar önce karşılaşmış olduğumuz Galatasaray, üstüne koymuş, daha iyi hale gelmiş.”

“Oktay Mahmuti’yi yıllardır tanıyorum, takımının üstünde nasıl bir değişime sahip olduğunun da farkındayım. Galatasaray’ın gruptan çıkma şansı olmamasına rağmen çok iyi savaştılar ve biz de aynı şekilde reaksiyon göstermek durumunda kaldık. İkinci yarıda çok iyi bir performans sergiledik ve bugünün özelinde bu bize yetti.”

“Biz öyle bir takımız ki her gün farklı bir oyuncu çıkıp, takımı sırtlayabiliyor. Kaptanımız Furkan Aldemir’den bugün mükemmel katkı aldık. Aynı şekilde James Bell de oldukça iyi bir performans sergiledi.”

“Geçen yıl Ferit Bey ile bir araya geldiğimizde bir vizyon ortaya koymuştuk. Doğuş geçen yılki kadar olmasa da hala bizim arkamızda ve bizim vizyonumuz onlarınkiyle paralel ilerliyor. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’daki gelişimimizden ötürü bu istikrarın önemli olduğunu söyleyebilirim.”

“Kişisel olarak da benim amacım buydu. Belirli bir taraftar kitlesine ulaşabilmek ve bunu koruyabilmek. Şu ana kadar Darüşşafaka tarihinde kulübün kazanamadığı başarıları kazanarak bu istikrarı pekiştirdiğimizi gösterdik. Bunun sebebi ise bizim profesyonellik anlayışımız. Kulüpteki her bireyin işini oldukça profesyonel biçimde yapması.”

“Esasında bu başarımızın diğer takımlara da örnek olması gerekiyor. Doğru destek sağladığında doğru vizyon ortaya konduğunda başarının geldiğini görmek çok zor değil. Kişisel olarak da burada çalışmaktan mutlu olmamın en büyük sebebi bu.”

“Hangi seviyede yarıştığımız şu an için tartışılıyor olabilir ancak ben kariyerimin zirvesine ulaşmış bir koçtum. Oyuncularımın bana her gün ellerinden gelenin en iyisini veriyorlar. Bunun sebebi de hem profesyonelliğimiz hem de çalışmam disiplinini en iyi biçimde yansıtabilmemiz.”

“Dünyanın ve Avrupa’nın en iyi takımı olmadığımızın farkındayız fakat bunu başarmak için çalışıyoruz. Doğru yoldayız çünkü bunun çalışmak yarı yarıya başarmak anlamında geliyor.”

“Geçen yıl da EuroLeague ve NBA’e giden birçok oyuncum oldu. Şimdiki oyuncularımın gelecek yıl hangi seviyede yer alacaklarını konuşmak için henüz çok erken ancak çok iyi çalıştıklarını rahatlıkla ifade edebilirim.”

“Çok iyi savunma yaptığımıza göre çok da iyi hücum etmemiz gerekiyor. Geçen maç Tofaş’a karşı mükemmel bir savunma yaptık ancak skor atamadık. Tofaş harika bir takım ve Avrupa’nın en iyi liglerinden birinde ikinci sırada ki EuroCup’tan elenmiş durumdalar. İki organizasyon arasında önemli farklar var. Avrupa basketbolunu çok daha keyifli hale getiren maddelerden biri de hem Avrupa’da hem de yerel ligde yarışıyor olmanızdır.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir