Turkish Airlines EuroLeague’in onuncu haftasında CSKA Moskova ve FC Barcelona Lassa kozlarını paylaştı. Ev sahibi ekip, son bölümde biraz oyundan düşse de ikinci çeyrekte aldığı skor üstünlüğünü kaptırmadı ve karşılaşmayı 92-78 kazandı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan CSKA Moskova, Will Clyburn’ün sayılarıyla taraftarı önünde açılışı gerçekleştirdi (2-0). FC Barcelona Lassa, maç başında skor üretmekte zorlanırken ev sahibi ekip, pota altını da devreye sokup skor üstünlüğünü ele aldı. Othello Hunter’ın dördüncü sayısını bulmasıyla fark beş sayıya çıktı (11-6). Thomas Heurtel, ilk çeyrekte Katalan ekibini sırtladı. Molanın ardından daha dengeli bir maç izlenirken çeyrek, 24-24 eşitlikle sona erdi.

Moskova temsilcisi, ikinci çeyreğe de hızlı başlayan taraftı. Rakibine karşı dengeyi ve kontrolü sağlayan FC Barcelona Lassa, Ante Tomic’in çizgiye gelmesiyle mücadele öne geçti (26-27). Kenardan gelen oyuncuların performansıyla oyundan kopmayan CSKA, Rodriguez’in oyunda daha aktif olmasıyla devre sonuna 4:31 kala skora bir kez daha denge getirdi (36-36). Periyot sonunu iyi oynayan Itoudis’in öğrencileri, soyunma odasına ise 44-39‘luk avantajla gitti.

@FCBbasket

İkinci yarıda Heurtel’in oyuna girmesiyle farkın daha fazla açılmasına izin vermeyen FC Barcelona Lassa, kısa sürede farkı üç sayıya kadar düşürdü (46-43). Bu bölümde adeta alev alan Clyburn, arka arkaya bulduğu isabetlerle rakibin öne geçmesine izin vermedi. Birleşik Amerikalı, çeyrek sonuna 4:41 kala skoru 52-48‘e getirdi. CSKA Moskova, son 10 dakikaya 66-58‘lik avantajla girdi.

Final çeyreğinin başında durgunluk yaşayan rakibi karşısında ceza atışlarını sayıya çeviren FC Barcelona Lassa, kısa sürede farkı eritmeyi başardı. Pierre Oriola’nın seri basketleri skoru maç sonuna beş dakika kala 75-75′e getirdi. Molanın ardından taraftarının da desteğiyle maça ağırlığını koyan CSKA Moskova, Sergio Rodriguez’in üçlüğüyle farkı çift hücuma çıkardı (80-75). Kritik anlarda hata yapmayan ev sahibi ekip, sahadan 92-78 galibiyetle ayrıldı.

Barış Cevahir

[email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir