Will Clyburn, Erdem Can ve Ergin Ataman’ı kıyasladı

Anadolu Efes’in yıldızı Will Clyburn, Gazzetta’ya açıklamalarda bulundu.

Bu akşam oynayacağı Olympiacos maçı için Yunanistan’da olan Anadolu Efes’te Will Clyburn, Yunan basınına konuştu. Gazzetta’ya bir röportaj veren yıldız oyuncu, yeni sezona dair açıklamalarda bulunup Ergin Ataman ve Erdem Can’ın farklarından söz ederken CSKA Moskova’da forma giydiği döneme de değindi.

İlk olarak gidişatlarına dair değerlendirme yapan Will Clyburn, hala zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi:

“Tam olarak olmamız gereken yerde olduğumuzu düşünüyorum. Yeni bir takımız ve yeni bir hocanın gelişiyle birlikte farklı bir sisteme geçtik. Hala biraz zamana ihtiyacımız var.”

Erdem Can ile Ergin Ataman arasında büyük farklar olduğunu dile getiren Clyburn, tartışmaların ağırlıklı olarak etrafında döndüğü oyuncuları özgür bırakma/bırakmama meselesine dair görüşlerini de paylaştı:

“Bu yıl Erdem Can’la birlikte Ergin Ataman’a göre çok daha farklı bir kişilikle karşı karşıyayız. Herkesin farklı bir yönetim tarzı var ama bu sezon başarılı olmanın bir yolunu bulacağımıza inanıyorum.”

“Bazı oyuncular özgür oynamayı sever, bazıları ise belirli bağlamlarda daha iyi performans gösterir. Oldukça sistemli bir şekilde oynayan CSKA’dan Efes’e gittim ama Ataman’ın felsefesine uyum sağlama konusunda hiçbir sorun yaşamadım.” 

Yıldız isim son olarak ise gelen bir soru üstüne CSKA Moskova’da forma giydiği dönemden bahsetti. Clyburn, en iyi versiyonunun CSKA versiyonu olduğu şeklindeki görüş hakkında ne düşündüğü sorulduğunda şöyle yanıt verdi:

“Geçen sezon Efes’te kariyerimin en iyi EuroLeague ortalamalarına imza atsam da buna katılıyorum. Ancak CSKA’da beş yıl kaldım ve bu süreçte oyunum olgunlaştı. Itoudis’in güvenini kazanmıştım ve benden ne istediğini biliyordum. Takım arkadaşlarım ve üstlendiğim rolle birlikte CSKA benim için doğru takımdı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler