NCAA’de erkek basketbol branşı çok renkli bir geceyi geride bırakırken, gecenin en önemli eşleşmesi Alabama’da gerçekleşti. 2018 sınıfının en iyi iki oyun kurucusunun, Collin Sexton ile Trae Young’ın karşılaşmasında gülen taraf 80-73’lük skorla Sexton ve Alabama oldu.

Oklahoma formasıyla sezonun ilk bölümünde sansasyon yaratan Young’a özel önlem alan Alabama savunması, ilk yarıda beş sayıda tuttuğu Young’a maçın son 11 dakikasında sayı attırmadı. Birinci sınıf öğrencisi oyun kurucu maçı (6/17) saha içi isabetiyle 17 sayıyla bitirirken, istatistik kağıdına 3 ribaund, 8 asist, 1 top çalma, 5 top kaybı ekledi.

İki genç oyun kurucuyu izlemek üzere dolan tribünler, Oklahoma’nın perdelerde adam değişimini esas alan savunması ve Alabama’nın Young’ın savunmacılarında düzenli bir değişime gitmesi sebebiyle Sexton ile Young’ı bire bir izleme fırsatını diledikleri ölçüde yakalayamadılar. İlk devre içinde çift hanelerle öne geçen Alabama, Oklahoma’nın ikinci yarının ilk on dakikasındaki geri dönüşüne rağmen maç sonunu daha iyi oynayan taraf oldu. 2016 U17 Erkekler Dünya Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan ABD Milli Takımı’nda görev yapan Sexton karşılaşmayı (8/14) ile 18 sayı, 3 ribaund, 2 asist, 3 top kaybı ile tamamladı.

 

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir