NBA Başkanı Adam Silver bu sezon ilk kez kullanılacak olan yeni All-Star sistemi hakkında konuşurken ilginç açıklamalar yaptı.

NBA’in Londra’da düzenlediği Global Games kapsamında muhabirlerin sorularını yanıtlayan Silver, TrendBasket’in de sorduğu bir soruya içtenlikle cevap verdi.

Adam Silver: ”Yeni all-star formatı hakkında çok motive olmuş durumdayım. Oyuncuların bu formatı benimsemelerinden dolayı müteşekkirim. Drafta bu kadar ilgi olması çok şaşırtıcı çünkü Chris Paul’un başkanlığını yaptığı Oyuncular Birliği ile konuştuk ve onlar da bu all-star etkinliğine daha fazla heycan getirmemiz gerektiği fikrindeydiler. Doğu-Batı yerine takımları seçelim, oyuncuları karıştıralım ve sadece taraftarlar değil oyuncular arasında da heyecanı artıralım dediler. Ve aslında oyuncuların seçilişinin televizyonda yayınlaması hiç konumuz olmamıştı.”

http://trendbasket.net/kevin-durant-all-starda-ben-oyuncu-secmem-baskasi-secsin/

”Bu tabii ki bir sorun oldu. Oyuncuların bu konudaki hassasiyetini anlayabiliyorum çünkü takım oluştururken uzun dönemli düşünürsün fakat takım seçerken o maç için hangisi daha mantıklıysa onu seçersiniz. Yani oyuncuların seçilme sırası onların hangisinin daha iyi olduğunu göstermez. Sonra da bu taraftarlar arasında ”O oyuncunun şu oyuncudan daha önce seçildiğine inanamıyorum” gibi yorumlar başlar. İnsanların bunu konuşmasını seviyorum. Eminim bu odadaki bir çoğunuz takımlar belli olduktan sonra kaptanlara hangi oyuncuyu hangi sırada seçtin diye sormak isteyeceksiniz. Belki daha sonra bu konseptin üzerine draftın canlı yayınlandığı bir konsept de ekleyebiliriz. Ama olaya yeni bir açıdan yaklaştığımız için çok mutluyuz ve kaptanların takımları seçmesine izin verip sonrasına bakacağız. Ama en önemlisi bu format hakkında çok heyecanlıyım.” dedi.


Sorunun videolu hali:

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir