TOFAŞ, Yeşilgiresun Belediyespor’u parkeden sildi!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 15. haftasında uzun bir süre liderliği elinde bulunduran TOFAŞ, Yeşilgiresun Belediyespor’u konuk etti. İkinci devredeki üstün oyunuyla sonuca giden ev sahibi ekip karşılaşmadan 92-52 galip ayrıldı.

Hava atışıyla beraber ilk hücum şansını elde eden Yeşilgiresun Belediyespor, Williams ile pota altında ilk sayılarını bulurken Enes Taşkıran’ın potaya penetresiyle de 4 sayılık bir başlangıç yaptı. Rakibine Kadji’nin üç sayılık isabetiyle karşılık veren TOFAŞ ise ilkinde isabet bulsa da geride kalan hücumlarda ısrarla yayın geresinde atış denemeye devam etti. Bu esnada Enes Berkay’ın gerek sayı atan gerek sayı yaratan görevi konuk ekibe üstünlüğü sağladı. Çeyrek sonlarına doğruysa Crocker ve DJ Morgan’ın şutlarıyla isabeti yakalayan TOFAŞ, oyuna tekrardan dengeyi getirdi. Dragicevic’in son saniye üçlüğüyle öne geçen konuk ekipse ilk periyodu 25-23 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci on dakikalık bölümüne Yeşilgiresun, Boynton’ın yayın gerisinden bulduğu basketle başlarken ev sahibi ekip adına ilk sayılar Morgan’dan geldi. Ardından gelen sekansta karşılıklı basketleri izlerken ev sahibi ekipte Morgan’ın, konuk ekipte Boynton’ın düellosuna şahit olduk. Yeşilgiresun molasının ardındansa pota altında Josh Owens’ın basket faulü sayesinde üç sayılık bir hücum elde eden TOFAŞ, Mejia ve Owens ikilisinin işbirliğiyle hücum ederek rakibinin açığını kovaladı. Bitime üç dakika kala Barış Ermiş ile öne geçen TOFAŞ ise iyi oyununu devre sonuna kadar devam ettirdi ve devreyi 46-41 önde kapattı.

@TofasSporKulubu
@TofasSporKulubu

İkinci devreye iki ekip de karşılıklı boş hücumlarla başlasa da Morgon’ın aldığı hücum ribaundu üzerinden gelen basketiyle üçüncü çeyreğe açılış yapıldı. Oyunun temposunun düşmesiyle hücumlardaki isabet oranı azalırken bir türlü basket bulamayan Yeşilgiresun 10 sayı geri düşmesinin ardından çareyi molada aradı. Ardından Dragicevic ile serbest atış çizgisine ilk kez giden konuk ekip burada ürettiği sayılarla skoru değiştirse de TOFAŞ’ın yakaladığı rüzgarı bozamadı. Boynton ise bu çeyrekteki dördüncü sayılarını bulan Yeşilgiresun bu çeyrekteki ilk saha içi basketini bitime 2.5 dakika kala buldu. Ev sahibi ekibin net bir üstünlük sağladığı üçüncü periyot 64-46 sona erdi.

Üçüncü periyotta TOFAŞ’ın sergilediği performans üzerine tamamen dağılan ve hücum edebilme organizasyonundan uzaklaşan konuk ekip, final periyoduna Kadjı’den yenilen bir üçlükle başladı. Bu atışla TOFAŞ, erken bir galibiyete gideceğinin izlenimi daha belirgin bir şekilde verirken Yeşilgiresun Belediyespor da karşılık vermeyi bıraktı. Hızlı bir şekilde oynanan ve kritik bir değer taşımayan final periyodunun sonunda TOFAŞ, 92-52‘lik bir galibiyet aldı!


Karşılaşmanın istatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler