Zeynepgül Ene: “Hakemler kazanmamıza izin vermediler”

Dün akşam alınan Fransa mağlubiyetinden sonra Dünya Kupası’na veda eden Potanın Perileri’nde takımın genel menajeri Zeynepgül Ene, maçın ardından konuştu.

Hakem kararlarına vurgu yapan Zeynepgül Ene, hakemlerin geri dönüşümüzü önlediğini söyledi. Ene, aynı zamanda kenar ekibinin aldığı teknik faullere de dikkat çekti.

Zeynepgül Ene‘nin açıklamaları şu şekilde:

“Buraya inanarak geldik. Daha önce turnuvalarda da kaybederek başladığımız ama daha sonra çapraz eşleşme maçlarını kazanarak yukarı gittiğimiz çok turnuva vardı. Bugün de buna çok inanıyorduk. Çok da hazırdı takım. Maçın başında istediğimiz atışları bulduk ama sayıya çeviremedik. O arada da farkın açılmasını da önleyemedik. Daha sonra müthiş bir geri dönüş yaptı takım. Tekrar maça ortak olduk. Ondan sonra da ne yazık ki sahadaki hakem kararları bizim o geri dönüşümüze, maça ortak oluşumuza ve kazanmamıza izin vermedi. Çok kötü bir şey. Tabii ki iki takım birbiriyle oynayacak. Biri kazanacak, diğeri kaybedecek. Bazen biz, bazen rakibimiz kazanıyor ama oyuna iki takım dışında başka şeylerin etki etmesi gerçekten çok moral bozucu. Maçın sonunda yine bir kırılma anında koçumuzun diskalifiye olması, arkasından yine sportmenlik dışı faul, tekrar Aziz Akkaya’ya bir teknik faul daha çalınması… Bunlar arka arkaya olmamalıydı. Turnuva bizim için bitti, ne yazık ki kötü bitti. Yapacak bir şey yok. Üzgünüz. Kasım ayında EuroBasket 2019 için son iki maçımızı oynayacağız. Bundan sonra önümüzdeki yıllar için, diğer şampiyonalar için çalışmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler