Aziz Akkaya: “Buraya yarı final oynamak için gelmiştik”

Dün akşam Fransa’ya kaybederek Dünya Kupası’na veda ettiğimiz maçın ardından A Milli Kadın Basketol Takımı antrenörlerinden Aziz Akkaya, maçın ardından konuştu.

Koç Ekrem Memnun’a çalınan ikinci teknik faulün saçma bir karar olduğunu savunan Aziz Akkaya, farkı erittiğimiz dönemlerde de basit hatalar yaptığımızın altını çizdi.

Aziz Akkaya‘nın açıklamaları şu şekilde:

“Maça maalesef biraz şansız başladık. Onlar 5/5 ile başladı, biz üç dört tane kolay atış kaçırdık. 19 sayı geri düştükten sonra farkı üçe düşürdük. Dediğim gibi oralarda çok kolay düdükler çalındı. Yapacak bir şey yok. Hakikaten biz bugün maçı kazanacağımıza inanıyorduk. Çeyrek final, yarı final oynayacağımıza inanıyorduk. Takımımız da hazırdı buna. 19 sayı olabilir. Önceki maçta da öyle oldu. Önceki maçta Fransa bu şekilde kaybetti. Farkı üç sayıya düşürdük. O anlarda biz de hata yaptık. Özellikle Koç’a çalınan ikinci teknik faul saçma sapan bir teknik fauldü. Yalnızca Işıl’a ne müdafaa yapacağımızı söylemişti. Yanlış anladı, yanlış gördü herhalde. Kendisine bağırdığını sandı ancak kesinlikle öyle bir şey yok.

Bugünkü maçta galibiyete gerçekten inanıyorduk. Özellikle maçın başında kötü oynadık ama sonuna doğru iyi oynadık. Farkı üç sayıya indirdiğimiz yerde basit hatalar yaptık. Tabii ki burada çalınan yanlış düdüklerde var. Kaybettik, gerçekten üzgünüz. Bugün gerçekten inanıyorduk, önümüz de açıktı. Biz buraya yarı final oynamak için gelmiştik. Herkes hayal olarak görebilir ama biz buna inanıyorduk ama maalesef şansımız yaver gitmedi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler