Fenerbahçe Beko Turkish Airlines EuroLeague’deki 22. maçında ALBA Berlin’e konuk oldu. Rakibini 70-74 mağlup eden sarı lacivertliler bu sezonki 10. galibiyetini, ALBA Berlin ise 15. yenilgisini aldı.

Sarı lacivertlilerin bu galibiyetinde Zeljko Obradovic’in maçın son bölümünde kullandığı ve inanılmaz savunma performansı ortaya koyan Leo Westermann, Nikola Kalinic, Derrick Williams, Malcolm Thomas ve Jan Vesely beşi çok etkili oldu.

Fenerbahçe Beko’da Jan Vesely 10 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 3 blok ve 23 verimlilik puanıyla oynadı. İki top kaybı yapan Jan Vesely 4/4 iki sayı ve 2/2 serbest atış isabeti kaydetti. Sarı lacivertlilerde Jan Vesely’nin yanı sıra Kostas Sloukas da 16 sayı, 5 ribaund, 5 asist ve 18 verimlilik puanıyla maçı tamamladı.

ALBA Berlin’de Rokas Giedraitis 18 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve 18 verimlilik puanı kaydetti. Rokas Giedraitis 4/6 iki sayı ve 2/4 üç sayı isabetiyle oynadı. Aito Garcia Reneses’in ekibinde 5 sayı, 5 ribaund, 8 asist ve 17 verimlilik puanıyla iyi performans sergiledi.

Zeljko Obradovic’in ekibi 29 ribaund aldığı maçta 16 asist ve 19 top kaybı yaptı. ALBA Berlin ise 21 ribaund alırken 19 asist ve 13 top kaybı yaptı.

Turkish Airlines EuroLeague’de gelecek hafta oynanacak çift maç haftasındaki ilk maçında Fenerbahçe Beko Zenit St. Petersburg, ALBA Berlin de Olimpia Milano deplasmanına konuk olacak.


Resmi istatistik servisi | euroleague.net

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir