Koç Obradovic Fenerbahçe Beko’nun ALBA Berlin’i 70-74 mağlup edip Turkish Airlines EuroLeague’deki 10. galibiyetini aldığı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Öncelikle ALBA’yi oynadıkları oyun için tebrik ediyorum. Kesinlikle maçı son çeyrekte değiştirdik. İlk yarıda ALBA savunmamızı çok iyi okudu ve cezayı kesti. İlk yarıdaki bir diğer problem ise 14 top kaybı ve 2 hücum ribaunduydu. Oyuncularıma devre arasında bunu söyledim ve oyunu değiştirdik. Son olarak da taraftarlarımıza evimizde oynuyormuşuz gibi hissettirdikleri için teşekkür ediyorum.”


Zeljko Obradovic ekip arkadaşımız Begüm Ünal’ın Leo Westermann, Nikola Kalinic, Derrick Williams, Malcolm Thomas ve Jan Vesely’nin yer aldığı maçın son bölümündeki soruya ise Zeljko Obradovic şu şekilde yanıt verdi: “Kosta ve De Colo çok oynadıkları için yorgunları ve bir değişikliğe ihtiyacımız vardı. Maçın sonundaki o beş (Westermann, Kalinic, D-Will, Thomas ve Vesely) ihtiyacımız olanı verdi. Özellikle Leo’nun sayıları çok önemliydi.”

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir