Zeljko Obradovic: ”Taraftarlarımızın bize duyduğu güvenden ötürü çok mutluyum”

Fenerbahçe’nin Olympiakos’u Ülker Sports Arena’da konuk ettiği Turkish Airlines EuroLeague 23. hafta karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında Koç Zeljko Obradovic, zorlu müsabaka ve takımının performansı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

”Çok fazla inişli çıkışlı bir maç oldu. 7-0 başladılar, çok tembel oynadık ve kötü kararlar aldık. İkinci çeyrekte daha iyi oynadık çünkü savunmamızı toparladık. Üçüncü çeyrekte de ilk defa yapmadığımız şeyleri yaptık, tembel oynadık ve rakibimizin asistler yapmasına izin verdik. Hem hücum hem de savunma açısından oynamayı tamamen bırakmış gibiydik. Oyuncularla hep şunu konuştuk, savaşmaya devam edin ve çok büyük değişiklikler yapmadan aynı şekilde oynamaya devam edin. Enerji tabii ki içimizden gelen bir enerji ancak taraftarlarımızdan gelen destek çok önemliydi.”

”Taraftarlarımızın bize olan güvenlerinden dolayı çok mutluyum, bize harika bir gece yaşattıkları için onlara teşekkür ediyorum. Olympiakos’tan yedi fazla serbest atış attık, ribaundları domine etmek ise çok önemliydi. Top çalma ve top kayıpları arasındaki farklarda da biz avantajlıydık. Bundan dolayı daha fazla şut kullandık. Üç sayılıklarda da üç sayı daha fazla vardı. Bir takım, iyi bir takım olduğunu düşünüyorsa bir şekilde maçı kazanmasının yolunu bulması gerekiyor.”

”Bazı günler çok iyisinizdir, bazı günler şut sokamazsınız. Olympiakos çok iyi bir takım çünkü her maçta nasıl oynamaları gerektiğini çok iyi biliyorlar. Bizim için çok iyi bir galibiyetti. Rakibimizden fazla şut kullandığımız her maç mutlu olacağım, tabii bunları sokmamız lazım. Ne olursa olsun %100’ünüzü vermeniz, bu taraftar ve forma için bunu yapmanız gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler