ING Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu haftasında konuk ettiği Darüşşafaka Tekfen’i 83-75 ile geçen Fenerbahçe Beko’da Koç Zeljko Obradovic, maçın ardından konuştu.

Maçtaki sertlik seviyesine dikkat çeken Zeljko Obradovic, Nikola Kalinic’in bir pozisyonunu işaret etti ve hakemleri eleştirdi. Oyuncularını savaştıkları için kutlayan Sırp duayen, Darüşşafaka Tekfen’in hakkını vermeyi de ihmal etmedi.

Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

“Son 10 günde beş maç oynadık, seyahatlerle oyuncular için kolay olmadı. Savunmadaki agresifliğimiz bize çok iyi şeyler kattı. Darüşşafaka agresif oynayan bir takım. Alanı iyi kullanamadık ve çok fazla top kaybı yaptık. Tabii ki her takımın agresif oynamaya hakkı var ve faul sınırı var ama hakemlerin tepkisi doğru değildi. Bu yüzden de çok fiziksel ve tehlikeli bir maç oynadık.  Kalinic’e yapılan faul pozisyonu defalarca izledik ve kesinlikle kafasına darbe alıyor. Öyle bir pozisyonda nasıl “sportmenlik dışı faul” çalınmıyor anlamıyoruz. Şu an kendisi hastaneye gidiyor. Kontrol yapılacak ve durumunun ne kadar kötü olduğunu o zaman öğreneceğiz.  Bu kararı anlamak gerçekten çok zor. Oyuncuları galibiyetten ötürü tebrik ediyorum. 40 dakika boyunca savaştıkları için… Darüşşafaka’yı da tebrik ediyorum. Hem genç hem tecrübeli oyunculardan oluşan bir takım. Oynamayı sevdikleri şekilde oynadılar. Taraftarlara büyük destek için teşekkür ederim. Bir sonraki randevumuz perşembe akşamı.”


Kaynak: fenerbahce.org

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir