Zeljko Obradovic: “Hedefimiz #EuroLeague’de iki Belgrad takımı olması”

Turkish Airlines EuroLeague’de 19-21 Mayıs tarihlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleştirilecek olan Final Four öncesinde şehrin takımları olan Partizan ve Kızılyıldız’ın da yer aldığı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Partizan başantrenörü Zeljko Obradovic, Kızılyıldız başkanı Nebojsa Covic ve Sırbistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Bozidar Maljkovic katılırken yapılan görüşmede bulunan taraflar Sırbistan’ın Turkish Airlines EuroLeague’de iki takımla mücadele etmesi yönündeki isteklerini dile getirdiler. Düzenlenecek olan Final Four organizasyonunun bu doğrultuda atılmış bir adım olduğunu düşünüyorlar.

Toplantıya ev sahipliği yapan Belgrad Belediye Başkan Yardımcısı Goran Vesic şu açıklamalarla durumu özetledi:

“Final Four’un sadece bir etkinlik olmadığını aynı zamanda turizmimiz için de büyük bir tanıtım olduğunu konuştuk.”

“Final Four için her şey hazır. Şu anda buraya gelecek iki takımı biliyoruz diğer iki takımı da yakın zamanda öğreneceğiz. Bu Sırbistan basketbolunda lobi yapmak için bir fırsat. Hedefimiz Belgrad’ın EuroLeague’de iki katılımcıyla temsil edilmesidir.”

2018 yılında Final Four, Belgrad’da düzenlenirken temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile organizasyonda yer alan Zeljko Obradovic ise toplantıyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Final Four burada ilk kez düzenlendiğinde insanların Belgrad’da misafirperverlikle karşılaştıklarını biliyorum. Burada Fenerbahçe ile birlikteydim ve herkesin ne kadar olumlu izlenimlerle geri döndüğünü biliyorum.”

“EuroLeague’in Belgrad’a tekrar Final Four organizasyonu vermesi önemliydi. Herkes geçmişte olduğu gibi şimdi de rahat hissedecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler