Zeljko Obradovic: “Fenerbahçe ne yazık ki bir süredir maça çıkamadı”

Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Beko maçının öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu akşam sahasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko’yu ağırlayacak Partizan’da koç Zeljko Obradovic, mücadeleye dair görüşlerini aktardı. Fenerbahçe’nin Türkiye’deki durum sebebiyle bir süredir maçlara çıkamadığına vurgu yapan Obradovic, yine de rakiplerinin birçok varyasyonla oynayabildiğini ve çalışmalarını bunlara önlem alma doğrultusunda yaptıklarını dile getirdi:

“Oldukça istisnai bir durum. Ne yazık ki yaşananlardan dolayı bir süredir maça çıkamadılar. Lig yarıda kesildi, Türkiye Kupası iptal edildi ve EuroLeague‘de oynayamadılar. Bazı hazırlık maçları oynayacaklarından haberdar olduk ancak sonuçlar dışında o maçlarla ilgili bilgimiz yok. Onlar için önemli olan bazı sakat isimlerin dönmüş olması. Nemanja Bjelica’nın takımla beraber çalışmaya başlaması güzel bir haber.”

“Fenerbahçe birçok farklı beşle oynayabiliyor. Üç uzunla sahada kalıp savunmada birçok değişiklik yapabiliyorlar. Öte yandan kısa beşle oynayıp üç sayılık atışlarla çözüm arayabiliyorlar. Bunların hepsini biliyoruz ve ilk maçta olduğu şekilde bunların hepsine hazırlanarak çalıştık.”

Partizan ile Fenerbahçe Beko’yu karşı karşıya getirecek olan mücadelenin hava atışı saat 23.00’te yapılacak. Karşılaşma, S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler