Zeljko Obradovic: “Oyuncularıma iki maçtaki çabaları için teşekkür ediyorum” | #EuroLeague

Koç Obradovic Fenerbahçe Doğuş’un Saski Baskonia’yı konuk ettiği EuroLeague playoff serisi ikinci maçı sonrası basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

“Playoff serileri çok özeldir ve bu yüzden bir önceki ve bir sonraki maçlar çok önemlidir. Bu kez farklı şeyleri düzeltip, farklı şeyler yapmaya çalıştık. Maçın başı onlar için kolay oldu ve bize onların hazır olduğunu gösterdi. Tembel başladık, bu şekilde başlamamamız gerekiyordu. Hatalarımızı anladık, değişmeye başladık ve daha agresif oynayıp, farklı bir sonuç ortaya çıkarttık. Bu iki maçta oyunculara yaptıkları her şey için teşekkür ediyorum.”

“İspanya’ya iki sıfır gitmek çok iyi bir şey ancak hiçbir şeyin bitmediğinin farkında olmamız gerekiyor. Baskonia çok fazla seçeneği olan, çok iyi bir takım. Son çeyrekte topu kullanma şeklimizden çok memnun kaldım. Her seferinde boş şutu bulduk, bunu izlemek gerçekten çok sevindirici.” 

“Bir antrenör için en zor şey bazı oyuncuları dışarıda bırakmak. Bobby ve Mahmutoğlu da oynamayı hak ediyor gerçekten. İkisine de bu maçta şans veremediğim için çok üzgünüm. Başkanımız, sponsorumuz ve yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız da her zamanki gibi harikaydı, destekleri için minnettarım.”

“Melli’nin beş numarada oynadığı yerleşimleri idmanda çalıştık. Bu tercihten ötürü memnunum. Kalinic ve Gigi’yi de dört numarada daha önce kullandık. Farklı olan Melli’yi beş numarada kullanmaktı ancak Melli bunu oynamaya alışık bir oyuncu. Önemli olan bu üçlüde iyi ve kötü olanın ne olduğuna bakmak. Bütün hücum setlerine hakimler ve savunmada ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Ribaundlar bu konuda tehlike yaratabilirdi ancak orayı domine etmeyi başardık. Melli çok akıllı bir oyuncu. Beşte de dörtte de kullansanız nasıl oynaması gerektiğini biliyor. Üç numarada bile kullanabildik.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler