Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında FC Barcelona Lassa, deplasmanda karşılaştığı Žalgiris Kaunas’ı uzatma sonunda 85-88 mağlup etti. Bu sonuçla Žalgiris Kaunas EuroLeague’deki dördüncü yenilgisini alırken Barcelona üst üste beşini kez kazandı. Žalgiris Kaunas bu sezon EuroLeague’deki dört yenilgisini de kendi sahasında aldı.

Organizasyondaki beşinci galibiyetini elde eden Barcelona’da maçın öne çıkan oyuncusu Kyle Kuric’ti. 26 dakika, 18 saniye parkede kalan Kuric 15 sayı, 1 ribaund, 2 asist, 1 top çalma, 17 verimlilik puanı üretti. Kuric oyunda kaldığı süre boyunca top kaybı yapmadı. Birleşik Amerikalı oyuncu Žalgiris Kaunas karşısında 0/2 iki sayı ve 5/6 üç sayı isabetiyle oynadı. Kuric serbest atış çizgisine gitmedi.

Žalgiris Kaunas’ta Aaron White’ın etkileyici performansı galibiyet için yeterli olmadı. 30 dakika, 25 saniye parkede kalan Aaron White 21 sayı, 8 ribaund, 31 verimlilik puanı üretti. Aaron White iki top kaybı yaptı. Birleşik Amerikalı oyuncu oyunda yer aldığı süre boyunca 7/9 iki sayı, 0/2 üç sayı ve 7/10 serbest atış isabeti kaydetti.


Resmi istatistik servisi | Žalgiris Kaunas – FC Barcelona Lassa (EuroLeague)

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir