Yukatel Merkezefendi, tarihindeki ilk #BSL galibiyetini aldı

ING Basketbol Süper Liginin ikinci haftasında Frutti Extra Bursaspor’u konuk eden Yukatel Merkezefendi, karşılaşmadan 74-71 galip ayrıldı.

Yukatel Merkezefendi ilk beşi: Adam Smith – Jeremy Hollowell – Richard Lomazs – Nathan Sestina – Emircan Koşut

Frutti Extra Bursaspor ilk beşi: Derek Needham – Allerik Freeman – Onuralp Bitim – David Dudzinski – Kevarrius Hayes

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta yay gerisindeki ritmi ile Needham ve Onuralp liderliğinde farkı açan Frutti Extra Bursaspor, ilk çeyreğin bitimine yakın çift haneli fark avantajını yakaladı. Lomazs ile rakibine yanıt veren ev sahibi ekip, farkın tek haneye düşmesini sağladı. Rölantide ilerleyen çeyreğin son bölümü neticesinde ise 15-22 konuk ekip üstünlüğü vardı.

İkinci çeyrekte oyun hareketlenirken aradaki farkı Lomazs liderliğinde hızla eriten Yukatel Merkezefendi, dakikalar ilerledikçe skor üstünlüğünü de ele aldı. Buna karşılık kaybettiği üstünlüğü geri alan Bursa ekibi, soyunma odasına 32-36 önde girdi.

İlk yarıdan kalan tempo üçüncü çeyreğin başında da sürerken ev sahibi ekip Adam Smith’in de devreye girmesiyle oyun üstünlüğü için önemli bir adım attı. Farkı da çift hanelere çıkaran Denizli temsilcisi, sert savunmasıyla rakibini frenlemeyi sürdürdü ve final çeyreğine 55-45’lik avantajla girdi.

Final çeyreğine hızlı giren Frutti Extra Bursaspor, çembere atak ederek farkı kısa sürede eritirken Onuralp Bitim ve Freeman bu bölümde etkili oldu. Devamında fark iki sayıya inse de karşılıklı basketlerin kaydedilmesiyle skor üstünlüğünü korumayı başaran ev sahibi ekip, Lomazs ile skorlar üretmeyi sürdürdü. Bitime üç dakika kala farkı tekrar konfor alanına çekmeyi başaran Yukatel Merkezefendi, son dakikaya yedi sayılık avantajla girdi. Kritik bölümde farkı üç sayıya kadar indiren konuk ekip, Hakan Yapar’ın çizgiden 0/2 ile ayrılması ve sonrasında skoru bulmasıyla farkı bir sayıya indirdi. Devamında faul yapan rakibine karşı Smith ile çizgiden hata yapmayan Merkezefendi, mücadeleden 74-71 galip ayrıldı ve bu sezonki ilk galibiyetini aldı. Bu galibiyet aynı zamanda Denizli ekibinin ING Basketbol Süper Ligi tarihindeki ilk galibiyeti oldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler