Yıldız Erkeklerde şampiyon Darüşşafaka Doğuş! (İstatistikler ile birlikte) |#U16

CgpuOkLWkAAkO-k

İstanbul Yıldız Erkekler Ligi Final Grubunda son haftadaki önemli maçta Darüşşafaka Doğuş, Anadolu Efes’i 74-50’lik skorla mağlup etti.

Maça Yavuz Gültekin’in içerideki etkili oyunuyla başlayan Darüşşafaka çember çevresinde topladığı hücum ribaundlarıyla ilk dakikaları önde geçti. Mustafa Kurtuldum’un sayısıyla oyunda dengeyi sağlamaya çalışan Efes’e karşı Yavuz Gültekin ve Çağdaş Atbaş’ın skorer oyunuyla Daçka ilk 5 dakikayı önde kapattı. Efes’in dışarıdan Mert Camcı ve Emin İnan ile bulduğu isabetlerden sonra son bir buçuk dakikaya üstün girmesine rağmen Daçka sık sık çizgiye gelerek tekrar öne geçti ve çeyreği 19-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Darüşşafaka top kayıplarıyla başladı. Anadolu Efes de hücumda isabet bulmakta zorlandı. Yavuz’un içeriden etkili oyuna devam etmesine karşı Efes dışarıdan bulduğu isabetlerle direnmeye çalıştı. Efes bu dakikalarda çok iyi savunma yaparak tekrar Daçkayı top kayıplarına sürükledi, sonrasında maçta temponun artmasıyla Daçka tekrar üstünlüğü ele aldı ve 15. Dakikayı 27-20 üstün geçti. Darüşşafaka kalan dakikalarda top kayıplarına devam etti ve Efes Nadir’in sayılarıyla farkı eritti. Son bir buçuk dakikada fark 3’e kadar inse de Darüşşafaka kalan sürede penetrelerden sayı çıkardı ve çeyreği 35-28 önde tamamladı.

Üçüncü periyoda Efes hücumda top kayıplarıyla başladı. Daçka bütün maç boyunca üstün olduğu ribaundlarda etkinliğini devam ettirince fark açılmaya başladı. Yavuz Gültekin’in üçlüğünden sonra fark 13’e çıktı. Kerem Öztürk’ün sayılarıyla farkı tekrar eritmeye çalışsa da Efes çok fazla top kaybı yapmaya devam etti. Yavuz’un içerideki etkinliği ve hızlı hücumlarla Daçka maçın kontrolünü tamamen eline aldı ve son periyota 15 sayı farkla üstün girdi(53-38).

Son periyota Doğukan’ın penetresinden çıkan sayıyla başlayan Efes savunmada ise sertliğini koruyamadı. Arka arkaya iki pozisyonda Mert Akay’ın dışarıdan ve Çağdaş’ın hızlı hücumda çıkardığı sayılarla farkı 18(58-40)’e kadar çıkarttı. Efes son çeyrekte alan savunmasına karşı organize olmakta çok zorlandı. Ömercan ve Baran’ın sayılarına rağmen Daçka içeriden kolay sayılar bulmaya devam etti. Kalan dakikalarda tempoyu düşüren Darüşşafaka maçı 74-50 gibi farklı bir skorla galip bitirdi.

Geri1 of 3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler