Turkish Airlines EuroLeague temsilcimiz Anadolu Efes’in gelecek vadeden yıldızı Yiğitcan Saybir, takımının EuroLeague Medya Gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sertaç Şanlı ve Vasilije Micic ile birlikte Zoom uygulaması üzerinden basın mensuplarıyla bir araya gelen Yiğitcan Saybir, gelen soruları yanıtladı.

Saybir, ekibimizin “Tam Ergin Ataman’ın istediği tipte bir dört numarasın. Ergin Hoca ile birlikte çalışmak sana neler kazandırıyor?” sorusunu “Ergin Hoca ile çalışmak benim için çok büyük bir artı ve çok mutluluk verici. Onun siteminde olmak en büyük artım. İlk sezonlarda tutukluk yaşıyordum, kendimi tam açamamıştım ancak bu sezon daha farklı olacak. Artık onun takımındaki rolümü ve benden beklenenleri biliyorum. Bu sezona daha hazır hissediyorum ve elimden geleni yapacağım.” şeklinde yanıtladı.

21 yaşındaki oyuncu, ekibimizin “Çok deneyimli ve kaliteli takım arkadaşların var. Pozisyonunda hem hücum hem de savunmada uzman olan ve pozisyon bilgisi yüksek takım arkadaşlarına sahipsin. Onlardan gelişimin konusunda yardımlar alıyor musun?” şeklindeki ikinci sorusuna “Takım arkadaşlarımı izleyerek kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum ve onları izledikçe daha iyi olmaya çalışıyorum. Bana çok yardımcı oluyorlar. Sıklıkla zamanlama ve duruş konusunda beni uyarıyorlar. Micic dahi bana post pozisyonunda nasıl duracağımı öğretti. Bu konuda tecrübeli takım arkadaşlarım var, onlardan tecrübe edinmek ve iletişimde bana çok şey kazandırıyor. Bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum.” cümleleriyle yanıt verdi.

“Babamın geçmişine hakimim elbette. Kariyeri boyunca maç içinde çok sert olduğunu biliyorum. Tüm yabancıların çekindiği oyunculardandı. Artılarımı ve eksilerimi değerlendiren bir isim ve sertlik yönümü, gücümü kuvvetimi babamdan aldığımı söyleyebilirim.

3 numara ile ilgili bir idolüm yok. 6 numarayı istiyordum aslında ancak doluydu ve ben de 3 numarayı aldım ve bana çok şanslı geldi. Ben de A Takımda 3 numaraya devam etmek istedim 2017-18 sezonundaki ilk yılım hariç.

Bir önceki sezon maalesef iptal oldu. Çok iyi ilerliyorduk, formdaydık ve herkesin öngördüğü gibi şampiyonluk bekliyorduk. Pandemi arasını fırsata çevirmeye çalıştık. Takımımızdaki herkes kendisini bu ara zamanında çok geliştirdi. Sadece taraftar eksikliği bir problem gibi olabilir ama bunu da avantaj olarak kullanmaya çalışacağız. Bu yüzden önümüzdeki sezonda yine üst seviyede oynayabileceğimizi düşünüyorum.

Merter’in önemi benim için çok başka. Oraya girdiğinizde atmosfer bile çok değişik. Ben oraya 6 yaşında katıldım. Orada büyüdüm, her gelişimimi orada sağladım. Mutlu ve üzüntülü anlarımızı, şampiyonluklarımızı yaşamıştık orada. Oranın yeri bende çok ayrı. Şimdiki tesisimiz de tabii çok güzel bir yer ancak Merter’in yeri hepimizde çok ayrı.”

21 yaşındaki yıldız adayı, toplantıya veda cümlesinde “Herkese çok teşekkür ediyorum, çok keyifli bir sohbet oldu hepimiz adına.” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir