Yerel liglerde durum: #BasketballCL 24-24 #7DAYSEuroCup!

Avrupa basketbolunun iki önemli organizasyonu Basketbol Şampiyonlar Ligi ve 7DAYS EuroCup takımları, yerel liglerde birbirlerine karşı şu ana kadar oynadıkları karşılaşmalarda 24’er galibiyet aldı.

Başta ING Basketbol Süper Ligi olmak üzere, toplam 10 ligde yaptığımız araştırmada Basketbol Şampiyolar Ligi ve 7DAYS EuroCup ekiplerinin birbirlerine karşı oynadıkları karşılaşmaları gözden geçirdik. 20 7DAYS EuroCup ve 24 BCL takımının yer aldığı bu araştırmada toplamda 48 karşılaşmayı ele aldık.

ING Basketbol Süper Ligi’nde Frutti Extra Bursaspor ve Türk Telekom ülkemizi 7DAYS EuroCup’ta temsil ederken, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yer alan temsilcilerimiz ise Beşiktaş Icrypex, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ. Ligimizdeki 7DAYS EuroCup ekipleriyle BCL ekiplerinin karşı karşıya geldiği 11 karşılaşmada, sekiz karşılaşmayı BCL takımları kazanırken, üç karşılaşmayı EuroCup ekipleri kazandı.

İspanya Basketbol Ligi, her iki organizasyonunda da dörder takımla yer alıyor. Valencia Basket, Joventut Badalona, Gran Canaria ve MoraBanc Andorra 7DAYS EuroCup’ta yer alırken, Lenovo Tenerife, Hereda San Pablo Burgos, BAXI Mansera ve Unicaja ülkelerini Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde temsil ediyor. Bu iki organizasyonun ekipleri yerel ligde 14 defa karşı karşıya geldi. EuroCup takımları dokuz galibiyet alırken, BCL ekipleri beş galibiyet alabildi.

İtalya, Fransa, Litvanya, Polonya ve VTB basketbol liglerinde Basketbol Şampiyonlar Ligi ekipleri, EuroCup ekiplerine üstünlük sağladı. Almanya, Yunanistan ve Adriyatik basketbol liginde ise 7DAYS EuroCup ekipleri, BCL ekiplerine karşı daha fazla galibiyet aldı.

Böylece 2021-2022 sezonunda yerel liglerde şu ana kadar toplamda 48 defa karşı karşıya gelen iki önemli organizasyonun ekipleri, birbirlerine karşı 24’er galibiyet alarak eşitliği bozamadılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler