Yeni zaferler için sırasıyla Girit, Bratislava ve Podgorica yolcusuyuz!

59q6mvp1zkuj8lgto6lqaq-12017 yılında düzenlenecek olan alt yaş Avrupa Şampiyonaları’nın tarihleri bugün itibariyle belli oldu!

Önümüzde bir U18 Avrupa Şampiyonası var ve turnuvanın başlamasına çok az bir süre kaldı. Yaklaşık üç hafta sonra Samsun’da düzenlenecek olan şampiyonayı merakla bekliyoruz. Samsun’da düzenlenecek olan U18 Avrupa Şampiyonası öncesinde de 2017 yılının takvimi belli olmaya başladı. Bununla beraber 2017 yazında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonaları’nın yerleri de kesinleşti. İlk Avrupa Şampiyonası tabii ki Ümitler seviyesinde. 15 Temmuz’da başlayıp 23 Temmuz’da sona erecek olan U20 Avrupa Şampiyonası, Yunanistan’ın Girit adasında düzenlenecek. Girit adası da Milli Takımlarımız için oldukça önemli ve değerli bir yer. Hatırlayacağınız üzere 2014 yılındaki U20 Avrupa Şampiyonası da Girit’te düzenlenmişti. Erhan Toker yönetiminde katıldığımız organizasyonu şampiyon olarak tamamlamıştık. Anadolu Efes oyuncusu olan Cedi Osman da o turnuvanın ‘’En Değerli Oyuncusu’’ seçilmişti. 2015 yazında ilk kez katıldığımız U19 Dünya Şampiyonası da yine Girit ev sahipliği yapmıştı. O turnuvadan da  madalya ile ayrılmıştık. Umarız Mustafa Derin yönetiminde katılacağımız 2017 U20 Avrupa Şampiyonası’nı da en iyi şekilde noktalarız.

tr-3-39-luk_20082016_0000_0003Gelelim Gençler kategorisine. Fatih Elbaş yönetiminde katılacağımız U18 Avrupa Şampiyonası, Slovenya’nın başkenti Bratislava’da. Slovenya’daki şampiyona 29 Temmuz‘da başlayacak, final karşılaşmaları ise 6 Ağustos tarihinde oynanacak. Bu yaş grubuyla geçtiğimiz yaz katıldığımız U17 Dünya Şampiyonası’nda finale kadar yükselmiştik. Ayrıca iki yıl önce katıldığımız U16 Avrupa Şampiyonası’nı da bronz madalya ile noktalamıştık. Gelelim yaz aylarındaki son turnuvamıza. U16 Avrupa Şampiyonası için rotamız Karadağ. 2001 jenerasyonu, ilk Avrupa Şampiyonası heyecanını Karadağ’ın başkenti olan Podgorica’da yaşayacak. 11 Ağustos tarihinde başlayacak olan turnuva, 19 Ağustos’ta sona erecek. Bir hatırlatma daha yapmakta yarar var. Aralık ayında katılacağımız U18 Avrupa Şampiyonası’nı eğer ilk beş içerisinde tamamlayabilirsek, U19 Dünya Şampiyonası biletini cebimize koyacağız. Bu önemli turnuva da 1 Temmuz tarihinde başlayacak ve Mısır’ın başkenti olan Kahire’de düzenlenecek.

1 Yorum

  1. Kesinlikle yine hepsinde madalya adayıyız ama artık lütfen altyapıdaki başarıların a takıma taşınması için birşeyler yapın!
    Altyapı ligi mi kuruyorsunuz yurt dışına mı gönderiyorsunuz ne yapıyorsanız yapın ama artık ben 12 kişilik kadrolarında 8-9 unun nba de kendine yer edinememiş Amerikalıların ve bizim oyuncularımızdan kesinlikle daha yetenekli olmayan avrupalıların egemen olduğu bir lig istemiyorum,istemiyoruz. İllaki yabancı olacak ama yabancı oyuncuların arasına yerleştirilmiş 1-2 tane az süre alan Türk oyuncunun bulunduğu bir lig olmamalı. Hiç boşuna gençler çalışmıyor tarzı şeyler söylemeyin. Altyapıda oluşturduğunuz ortamı ileri seviyeye de taşıyın bakın bakalım nasıl çalışıyorlar ve oynuyorlar! Okben boş çıktı çalışmıyor iyi değil diyenler oldu mesela. Bakın şimdi Yeşil Giresunda neler yapıyor! Bir de oynatılmadığı,oynatılmadıkları büyük takımlarda alsalar aynı süreyi daha da iyisini yapacaklardır. Hidayet Türkoğlu ve ekibine güveniyoruz. Umarım birşeyleri değiştirirler vesselam…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler