Geri1 of 6İleri

Yeni sezonda yeni takımlarıyla ilk maçlarına çıkan #BSL koçları ne yaptı?

TrendBasket

TrendBasket

Heyecanla beklenen Spor Toto Basketbol Süper Ligi 2016 – 17 sezonu, bugün Demir İnşaat Büyükçekmece – Trabzonspor Medical Park karşılaşmasıyla açılışı yaptı. Avrupa’nın en iyi ligi olarak konumlandırılan BSL’de neredeyse tüm takımlar, transfer döneminde adeta ellerinden geleni ardına koymayarak sağlam bir takım kadrosu oluşturmaya çalıştılar.

Her yeni sezonda doğal olarak her takım, belirli iddialar ve hedefler doğrultusunda bu yola baş koyarlar. Bu yaz da maddi açıdan sıkıntı çeken takımlar dahi özünde belirledikleri hedefler uğruna kadrolarını iyi bir şekilde kurmayı amaçlayarak belirli transferler yaptılar. Kimi takımın transfer ettiği oyuncular camiada eleştiriye maruz kalırken kimi takımın başına getirdiği çalıştırıcıları gündemde büyük ses getirdi.

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde yer alan 16 takımdan her biri, az veya çok oyuncu transferinde hareketlilik sağlarken; 6 takım da oyuncu kadrosunun yanında çalıştırıcılarında değişikliğe gitti. 2016 – 17 sezonuna yeni kadrosuyla birlikte yeni çalıştırıcısıyla da giren bu 6 takım, oldukça iddialı görünüyor.

Yeni sezonda koçluk koltuğuna yeni isim getiren takımlar ve getirdikleri antrenörler şu şekilde:

  • Anadolu Efes – Velimir Perasovic
  • Banvit – Saso Filipovski
  • Beşiktaş Sompo Japan – Ufuk Sarıca
  • Darüşşafaka Doğuş – David Blatt
  • Pınar Karşıyaka – Nenad Markovic
  • Trabzonspor Medical Park – Sergei Bazarevich

2016 – 17 sezonuna yeni takımlarının başında başlayan bu altı tecrübeli koçtan Sergei Bazarevich, Ufuk Sarıca, Nenad Markovic, Saso Filipovski ve David Blatt, bugün takımlarıyla beraber sezonun ilk maçına çıktı. Anadolu Efes’in Başantrenörü Velimir Perasovic ise yarın İstanbul Büyükşehir Belediye karşısında takımıyla sezonun ilk maçına çıkacak.

Biz de yeni takımlarıyla sezonun ilk maçına çıkan altı koçun ve takımının ilk maçta neler yaptığını sizler için inceledik.

Geri1 of 6İleri

Yeni sezonda yeni takımlarıyla ilk maçlarına çıkan #BSL koçları ne yaptı?

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

1 Comments

  1. Oğuz - 09/10/2016

    Trabzonspor alti degil sekiz hazirlik maci yapti ve ucunu kazandi. Sakarya, Afyon, Giresun, Usak, İBB, Banvit ve Best (iki defa)

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir